הניצב החשוד בקיום קשר מיני עם פקודה יצא לחופשה מהמשטרה

לפי המידע שהגיע למח"ש, הקצין והשוטרת ניהלו התכתבות בפייסבוק שבמהלכה הציע לה לדאוג לעתידה אם תסכים להיענות לחיזוריו. המפכ"ל אישר את בקשתו לצאת לחופשה בת חמישה ימים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

קצין משטרה בכיר בדרגת ניצב יצא היום (חמישי) לחופשה בעקבות חקירה המתנהלת נגדו בחשד להתנהגות שאינה הולמת. הקצין, שנחקר היום במשך תשע שעות במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), פנה בעניין למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שהסכים לבקשתו לצאת לחופשה עד יום שלישי הבא.

על פי החשד, הקצין קיים קשר בעל אופי מיני עם פקודה שלו ואף הבטיח לקדם אותה אם תיענה לחיזוריו. המידע אודות הקשר בין הניצב והפקודה הועבר למח"ש לפני כמה שבועות. מאז נבדק המידע והבוקר זומן הניצב לחקירה באזהרה. ממח"ש נמסר כי הקצין שיתף פעולה עם החוקרים והשיב לכל השאלות שנשאל.

על פי המידע שהגיע לידי מח"ש, הניצב והשוטרת ניהלו התכתבות בפייסבוק שבמהלכה הציע לה לדאוג לעתידה אם תסכים להיענות לחיזוריו. למח"ש לא הוגשה תלונה על ידי השוטרת ומי שהעביר את הפרטים הוא גורם שלישי שהיה עד להתכתבויות בין השניים. החקירה נמצאת בשלב ראשוני ולא ברור עדיין אם תתפתח לכדי הגשת כתב אישום נגד הניצב, או שהאירוע יועבר לטיפול משמעתי בפיקוד המשטרה. 

באחרונה נפתח משפטו של ניצב ניסו שחם המואשם כי בעת שירותו כקצין משטרה בתפקידים פיקודיים בכירים  יצר קשרים אינטימיים ובעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות. על פי רוב הן היו כפופות לו, בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילאים משמעותי ממנו. על פי כתב האישום, הקשרים החריגים בין שחם לשוטרות כללו קשרים טלפונים אינטנסיביים, מפגשים מיניים מזדמנים וקשר אינטימי מתמשך, שהתקיים הן במהלך שגרת העבודה - במשרדו של שחם, ברכב או במתקן משטרתי - והן מחוצה לה, בביתו הפרטי, בבית אמו ובמקומות שונים בארץ.

בספטמבר בשנה שעברה נחקר ניצב־משנה קובי דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במחוז ירושלים של המשטרה, תחת אזהרה בחשד להטרדה מינית. באחרונה הגיעה לידי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תלונה לפיה דוידיאן הטריד מינית פקודה שלו ב-2005, בעת שכיהן בתפקיד קצין אג"מ במרחב עציון. האירוע התרחש לפני כמעט עשור, אך התלונה בנושא הוגשה רק בשנה שעברה. במשטרה בחרו שלא להתייחס לדברים עד לסיום החקירה בתיק.

באותו החודש נחקר תת-ניצב שמעון בן הרוש, סגן מפקד מחוז מרכז במשטרה, בגין חשד להטרדה מינית של שוטרת בשירות חובה. לצד בן הרוש נחקר בפרשה גם סגן-ניצב צביקה רוזנברג, המשרת תחתיו והיה מפקדה הישיר של המתלוננת.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ