אחיו של משה כחלון הפעיל במפלגת כולנו חשוד במרמה ובהפרת אמונים

קובי כחלון חשוד שחתם על היתרי בנייה למסעדה בירושלים שלא כדין בעת שכיהן כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעירייה. כולנו: מתינים לסגירה רשמית של התיק נגדו בעקבות המלצת המשטרה בעניין

ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון
ניר חסון

קובי כחלון, סגן ראש העיר ירושלים ואחיו של יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, חשוד בביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים בעת שכיהן כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בעיריית ירושלים - כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בערוץ 2.

לפי החשד, כחלון חתם על היתרי בנייה למסעדה גדולה בלב שכונת עין כרם בעיר שלא כדין. לדבריו, המשטרה המליצה לסגור את התיק נגדו כבר לפני שנתיים, אולם בשל התמשכות החקירה נגד חשודים אחרים בפרשה, הפרקליטות טרם החליטה אם לסגור את התיק.

האתר ynet פרסם הערב כי במחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) נפתחה חקירה נגד קצין בדרגת ניצב שהתערב לכאורה לטובת קובי כחלון ובזכותו התקבלה באוקטובר 2013 ההמלצה שלא להעמיד את כחלון לדין. במח"ש אישרו שנערכה בדיקה בעקבות תלונה שהתקבלה לפני כמה חודשים, אך הבדיקה לא העלתה חשד לעבירה ונסגרה מבלי שנפתחה חקירה של ממש. 

קובי כחלון, ב-2012צילום: אמיל סלמן

כחלון יצא בחודש שעבר לחופשה מתפקידו בעיריית ירושלים כדי לסייע לאחיו בתקופת הבחירות. הוא נחשב לאחד האנשים הקרובים ביותר למשה כחלון ולאיש החזק במפלגת כולנו. הוא היה מעורב בהרכבת רשימת המפלגה ובגיבוש צעדיה הראשונים לקראת הבחירות.

החקירה בדבר מתן היתרי הבנייה למסעדה נפתחה לאחר שבכיר במינהל מקרקעי ישראל טען שחתימתו על ההיתרים זויפה. כחלון זומן למתן עדות בפרשה ובהמשך נחקר כחשוד בשל חתימתו על ההיתרים. בשיחה עם "הארץ" אמר הערב כחלון כי בדרך למתן עדות במשטרה הוא קיבל מידע מקבלן בכיר על כך שנפתחה נגדו חקירה. לטענתו, הקבלן הציע לו לשלם 50 אלף שקל לעו"ד שיוכל להביא לסגירת החקירה.

מדברי כחלון עולה כי מדובר באותה שיטה ובאותם גורמים שפעלו בפרשה בה נחקר עו"ד רונאל פישר, אשר על פי החשד תיווך לשוחד בין חשודים לקציני משטרה בתמורה לסגירת חקירות נגדם.  לטענת כחלון, הוא סירב להצעת הקבלן ופנה בעניין לראש העיר ירושלים, ניר ברקת, שפנה בתורו למפקד מחוז ירושלים במשטרה דאז, מני יצחק.

בחקירתו סיפר כחלון לקצין שחקר אותו על ההצעה שקיבל לסגירת התיק נגדו. לאחר מכן, כשהתברר שהקצין לא דיווח על ההדלפה מהחקירה לממונים עליו, נפתחה נגדו חקירת מח"ש. "מסתבר שמי שדיווחתי לו הוא הפושע, העדתי נגדו במח"ש", אמר כחלון. "ניסו לסחוט אותי, אבל אמרתי להם שאם החולצה שלי לבנה אני לא צריך לשלם על ניקוי".

עורך דינו של כחלון, עו"ד דרור מתתיהו, מסר בתגובה כי "לפני כשנתיים נעשה ניסיון נפסד לסחוט את מר כחלון, על פי החשד במעורבות קצין משטרה, בדרך של הצעה לסגור תיק חקירה שמעולם לא היה צריך להיפתח בעניינו. לאחר שמר כחלון התלונן בפני קציני משטרה בכירים על ניסיון הסחיטה ולאחר שנבדקו העובדות, המליצה המשטרה לסגור את התיק בעניינו של מר כחלון והוא הוזמן למסור עדות נגד הקצין במח"ש. אנו ממתינים להודעת הפרקליטות, המאמצת את המלצת הסגירה של המשטרה".

ממפלגת כולנו נמסר הערב בתגובה כי "לפני כשנתיים היה קובי קורבן לניסיון סחיטה על ידי קצין משטרה בפרשת רונאל פישר. בעקבות בדיקת העובדות ולאחר דיווחו של קובי לקציני משטרה בכירים בזמן אמת - משמש היום קובי כעד מרכזי בפרשה כנגד אותו קצין מושחת. קובי עודכן על ידי המשטרה כי התיק נסגר וכעת ממתינים לסגירה פורמלית של התיק על ידי הפרקליטות. לצערנו, יש גורמים אינטרסנטים המנסים לעשות שימוש פוליטי ומניפולטיבי על מנת לפגוע במפלגת כולנו". 

השתתף בהכנת הידיעה: אילן ליאור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ