קצין המשטרה החשוד בקיום קשר מיני עם פקודה - מפקד מחוז ש"י ניצב קובי כהן; יפרוש מהארגון

כהן, בן 54, נחקר שלשום במח"ש במשך תשע שעות ובעקבות כך ביקש מהמפכ"ל להתפטר. לא ברור עדיין אם תתפתח החקירה להגשת כתב אישום נגדו

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, הוא קצין המשטרה הבכיר החשוד שקיים קשר בעל אופי מיני עם פקודה שלו תמורת קידומה. בעקבות החקירה צפוי כהן לפרוש מהמשטרה כבר בימים הקרובים.

שלשום (חמישי) נחקר כהן במשך תשע שעות במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) ולאחר מכן פנה בעניין למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שהסכים לבקשתו לצאת לחופשה עד יום שלישי הקרוב. הבוקר אמרו במשטרה כי כהן פנה למפכ"ל וביקש לסיים את שירותו לאור הנסיבות שהובילו לחקירתו במח"ש, שכן לדבריו "כמי ששירת 33 שנים  במשטרה וכמפקד היודע לקחת אחריות, הארגון והמשרתים בו יקרים לו ואין הוא חפץ ואף מצר על כך שהעיסוק בעניינו יפגע באופן כלשהו בהם".

עוד נמסר בהודעת המשטרה כי "המפכ"ל קיבל את בקשתו ואמר כי הוא מצר על הנסיבות בהן ניצב כהן מסיים את תפקידו, אך הוא רואה הן בקבלת האחריות והן בצעד המשמעותי בהחלטה שקיבל הקצין בעקבותיה מהלך מתחייב".

כהן, באוגוסטצילום: עופר וקנין

על פי המידע שהגיע לידי מח"ש, הניצב והשוטרת ניהלו התכתבות בפייסבוק שבמהלכה הציע לה לדאוג לעתידה אם תסכים להיענות לחיזוריו. המידע אודות הקשר בין הניצב והפקודה הועבר למח"ש לפני כמה שבועות. מאז נבדק המידע ושלשום זומן כהן לחקירה באזהרה. ממח"ש נמסר כי הקצין שיתף פעולה עם החוקרים והשיב לכל השאלות שנשאל.

למח"ש לא הוגשה תלונה על ידי השוטרת ומי שהעביר את הפרטים הוא גורם שלישי שהיה עד להתכתבויות בין השניים. החקירה נמצאת בשלב ראשוני ולא ברור עדיין אם תתפתח לכדי הגשת כתב אישום נגד הניצב, או שהאירוע יועבר לטיפול משמעתי בפיקוד המשטרה. 

כהן, בן 54, נשוי ואב לשלושה, משמש כמפקד מחוז ש"י מאז מאי 2013, על אף ששימש בתפקיד בפועל כממלא מקום מאז נובמבר 2012, לאחר מינויו של מפקד המחוז הקודם - ניצב עמוס יעקב - כמפקד משמר הגבול. במאי 2013, קודם כהן לדרגת ניצב, אז גם קיבל את מינוי קבע כמפקד המחוז. את דרכו במשטרה החל כסייר במרחב ירקון ובהמשך התקדם לתפקידים בכירים כמו מפקד תחנת באר שבע, ראש מחלקת מבצעים באגף מבצעים בתקופת יישום תוכנית ההתנתקות. כמו כן היה כהן מפקד מרחב השרון, וכן מפקד מחוז דרום.

שמו של כהן עלה לאחרונה בהקשר של אירוע חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח – ביוני האחרון. האירוע שהתרחש בגזרת האחריות הפיקודית של כהן, גרר גם ביקורת כלפיו, וקצינים בכירים במשטרת ישראל קראו לכהן, לגלות אחריות ומנהיגות ולפרוש מתפקידו בעקבות אותו אירוע.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ