מתפרסמים התצהירים נגד שרה נתניהו: "התפרצויות זעם קשות, בפרט אחרי ששתתה אלכוהול"

עובד נוסף תיאר "צעקות, השתלחויות ולחץ בלתי פוסק" בתצהירים שהוגשו במסגרת תביעת אב הבית לשעבר של מעון ראש הממשלה. משפחת נתניהו: "גל הכפשות ממוחזר ושקרי"

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

תצהירים שהגישו שני עובדים לשעבר במעון ראש הממשלה, במסגרת ההליך שמנהל אב הבית לשעבר מני נפתלי בבית הדין האזורי לעבודה, כוללים עדויות נוספות על התנהלותה הבעייתית לכאורה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. את התצהיר הגישו היום (ראשון) עורכות הדין נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק, המייצגות את נפתלי.

אחד העובדים לשעבר, גיא אליהו, מעיד בתצהיר על התנהגות אלימה ומשפילה של שרה נתניהו כלפי נפתלי וכלפי עובדים אחרים. כך למשל כותב אליהו בתצהירו: "כעובד במעון ראש הממשלה הייתי עד למנהגה הלא ראוי של גב' נתניהו כלפי מר נפתלי, דיבורים משתלחים וצעקות. אני 'טורטרתי' ללא הפסקה ונאלצתי לבצע מטלות מיותרות". 

לטענתו, נתניהו גם נוהגת לשתות אלכוהול, דבר שגורם להתגברות התקפי הזעם שלה כלפי העובדים. "זכורים לי היטב גם מצבי הרוח המשתנים שהובילו לצעקות, עלבונות והתנהלות לא הולמת של גב' נתניהו כלפיי וכלפי עובדים אחרים במעון", כתב אליהו בתצהירו. "כל אלה יצרו אווירה של פחד בקרב העובדים במעון, שחששו להיות קורבנות בתקריות פעוטות שהובילו להתפרצויות זעם קשות, ובפרט לאחר שגב' נתניהו שתתה כמויות משמעותיות של אלכוהול, שאני ועובדים אחרים העלנו לחדרה מידי יום".

בנימין ושרה נתניהוצילום: מרק ישראל סלם

עובד נוסף, עמנואל סלע, העיד גם הוא בתצהירו על התנהגות משפילה ומשתלחת של אשת ראש הממשלה. כך למשל כתב סלע בתצהירו: "הפגיעה במעון ראש הממשלה לא הצטמצמה לשעות עבודה מרובות, ועיקרה נבע מיחסי אנוש בלתי ראויים לטעמי מצד גב' נתניהו כלפי וכלפי עובדי הבית. מדובר בצעקות, השתלחויות ולחץ בלתי פוסק, כולל הוראות סותרות שקיבלתי מראש הממשלה ומגב' נתניהו בו זמנית". לטענת סלע, בשל תנאי העבודה המלחיצים במעון ראש הממשלה הוא לקה בליבו וסובל מאז מבעיות בריאות.

סלע הציג בתצהירו דוגמה לטענותיו, וסיפר כי כש"הגיעו למעון ראש הממשלה שני כותבי נאומים, התבקשתי על ידי מר נתניהו להכין להם משהו לאכול. הייתי לבד במשמרת ותוך כדי הכנת סנדוויצ'ים, התקשרה אלי אשת ראש הממשלה וביקשה שאעלה לחדרה כוס יין. כאשר אמרתי שאני עסוק כרגע בהכנת הסנדוויצ’ים לאורחים צעקה גב' נתניהו שהיא אוסרת עלי להכין לכותבי הנאומים סנדוויצ’ים, כי יש לה עוגת דבש בקומה העליונה, ומספיק להוריד את הקצוות ולהגיש עם קפה. 'אין לי תקציב בשביל זה', כדבריה.

"כאשר חזרתי לראש הממשלה, שאל אם הכנתי לכותבי הנאומים כפי שביקש. במקום נכחה גב' נתניהו. השבתי שהכנתי סנדוויצ’ים, אבל שיחליטו הם מה עליי לעשות. ראש הממשלה טפח על שכמי והורה לי להביא את הסנדויצ'ים לחדר במיידי. אשת ראש הממשלה עמדה לצדו זועמת וכועסת, והדבר עמד לי לרועץ בהמשך עבודתי שם. ממועד זה ואילך עשתה גב' ראש הממשלה הכל כדי להשפיל אותי ולקצץ את כנפי כמנהל הבית, ואסרה עלי להיות זה שמגיש לה אוכל, אלא אם הייתי לבד בבית". 

בנוסף לתצהירים, הגישו עורכות הדין לנדאו ופינצ'וק בקשה לזימון שני עובדים נוספים, שסירבו להגיש תצהירים מטעם נפתלי. לטענת נפתלי, הם סירבו בשל חששם מתגובת משפחת ראש הממשלה.

בשם משפחת נתניהו נמסר בתגובה לכלי התקשורת: "גל ההכפשות הממוחזר והשקרי מצדם של עובדים לשעבר אינו מקרי. הוא נועד לפגוע בראש הממשלה וברעייתו בתקופת הבחירות ולסחוט כספים מהמדינה שלא כדין. מדובר בשערורייה. התביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה איננה נגד רעיית ראש הממשלה, והיא איננה נמצאת כלל ברשימת הנתבעים. עם זאת, מני נפתלי וסייעניו משרבבים בכל מחיר ובכל הזדמנות את שמה של הגברת נתניהו וממציאים שקרים ועיוותים מגמתיים בעיתוי ברור שנועד להשפיע על מערכת הבחירות בישראל".

עוד נמסר כי "סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה קבע כי עבודתו של מני נפתלי כמאבטח ביחידת מגן הופסקה בדצמבר 2010 כתוצאה מהתנהגות שאינה הולמת שבאה לידי ביטוי בעימות מילולי ופיזי עם מאבטח נוסף. כלומר כתוצאה מהתנהגות אלימה של נפתלי. אנו סמוכים ובטוחים כי האמת לגבי הגרסאות והמניעים המפוקפקים של מני נפתלי ומשתפי הפעולה שלו תתברר בבית המשפט והצדק ייצא לאור. צר לנו על כך, שבינתיים כלי תקשורת משתפים פעולה עם הקמפיין המרושע הזה לשפיכת דמה של רעיית ראש הממשלה והכול כדי לפגוע באמצעותה בראש הממשלה בתקופת בחירות, ולהוציא כספים מקופת המדינה שלא כדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ