פרשת ישראל ביתנו: איש יחסי הציבור רונן משה ומזכיר ממשלה לשעבר נעצרו

המשטרה פשטה היום על משרד פרסום גדול. על פי החשד, בכירים במשרד קיבלו תקציבי פרסום ופרויקטים ממשרדי ממשלה ובתמורה החזירו חלק מהם כשוחד

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

התפתחות נוספת בפרשת השחיתות לכאורה בישראל ביתנו: המשטרה פשטה הבוקר (שני) על משרד פרסום ויחסי ציבור בחשד שבכירים בו העבירו שוחד לאנשי ציבור, בתמורה לתקציבי פרסום לפרויקטים ממשרדי ממשלה שונים. כמה חשודים נעצרו, בהם אחד ממזכירי הממשלה לשעבר, איש יחסי הציבור רונן משה ושתי עובדות ציבור. מעצרו של משה הוארך בארבעה ימים, מזכיר הממשלה נשלח למעצר בית בן חמישה ימים גם כן.

כחלק מחקירת השחיתות המרכזית בפרשה עלה חשד כי שתי עובדות הציבור, שעבדו תחת מנכ"ל משרד החקלאות, רמי כהן, ותחת פוליטיקאים נוספים, העבירו לכאורה תקציבים למשרד הפרסום וקיבלו חלק מהם חזרה - ככספי שוחד. בתמורה, חושדים במשטרה, הן המשיכו להעביר פרויקטים למשרד.

משרדי יחידת להב 433, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

איש יחסי הציבור והפרסום רונן משה חשוד בכך שהוא ומעורבים נוספים בפרשה קשרו קשר לקידום תקציבים כספיים למשרדי ממשלה שונים, בתמורה למתן וקבלת שוחד. פרקליטו, עורך הדין ירון לונדון, ממשרד כהן, סטרשנוב, לונדון ושות׳ אמר כי "כנותן שירותים ויועץ, שמו של רונן השתרבב לנושא. לנו יש אמון מלא ברשויות החוק, ואין לנו ספק שבתום החקירה הדברים יתבהרו, האמת תצא לאור וכולם יידעו כי הוא נקי כפיים ולא נפל רבב בהתנהלותו". 

חשוד נוסף שנחקר הוא בעל חברה לייעוץ אסטרטגי. על פי החשד הוא קיבל כספים מתוך קציבים ממשלתיים שהוקצו לפרויקט של מספר עמותות, ובתמורה דאג כי בפרויקט תועסק חברת יחסי ציבור ספציפית. העמותות, אומרים במשטרה, לא ידעו על התנהלותו של בעל חברת הייעוץ, החשוד בשוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ