בכיר במשטרה: מינויי מקורבים לבכירים הם הסיבה העיקרית למצב צמרת הארגון

לטענת קצינים, אנשי שטח הושארו מחוץ למעגל המינויים ובמקומם מונו "מקורבים לבכירים, שהתפקיד גדול עליהם בעשר מידות". בניסיון לצמצם נזקים, מפקד הימ"מ מועמד לקידום לפיקוד על מחוז ש"י

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

"פיקוד המשטרה איבד את האחיזה שלו בארגון", אמר היום (שני) בכיר במשטרה, בתגובה לפרסומים על סגן המפכ"ל ניסים מור, הניצב הנוסף החשוד בהטרדה מינית. "אי אפשר לשקר לציבור ולא לשוטרים. העסק קורס ומפיל יחד אתו את הארגון כולו". לדברי בכירים במשטרה, האווירה שנוצרה בשנים האחרונות, בקרב הקצונה הבכירה, היא הסיבה למצב הדברים בארגון. לדבריהם, המינויים הרבים, שנעשו באופן שהותיר אנשי שטח בחוץ והציב בעמדות מפתח מקורבים לצלחת, הביא לאדישות בקרב הקצונה.

"אנחנו חיים במשטרה במין המתנה — לבחירות, למפכ"ל חדש, למשהו שיקרה ויוציא את הארגון מהבור שהוא נמצא בו", אמר הבכיר. "אנשים שנתנו את כל החיים שלהם למשטרה, אנשי מקצוע מהטובים בעולם, לא רק בארץ, מוצאים את עצמם בתפקידי מטה מטופשים, כי החברים של הבכירים והרל"שים מונו לתפקידים שגדולים עליהם בעשר מידות. היום, מי שרוצה להתקדם במשטרה, מוטב לו לשתות קפה עם בכיר בארגון פעם בשבוע, במקום לצאת ולתפוס פושעים. לדברים כאלה יש השלכות על הארגון, בלי להצדיק התנהגות לא ראויה של קצין כזה או אחר".

המפכ"ל יוחנן דנינו צילום: אליהו הרשקוביץ

במשטרה מבינים שהפרשה האחרונה של מור, הבא ברצף לפרשות קודמות, הוא "פיגוע תדמיתי" במשטרה, מבחינת באמון הציבור בה. בשל כך מנסים בארגון לתגבר את הסגל הבכיר בקצינים שסומנו כערכיים ומקצועיים ולצמצם נזקים. מאז פרישת מפקד ש"י ניצב קובי כהן, בשל חשד להתנהגות בלתי הולמת, ניסו ליזום במשטרה מינוי שיוכל להרגיע מעט את הציבור. אחד השמות המובילים היום להחליף את כהן כמפקד ש"י הוא מפקד הימ"מ הנוכחי, ש', קצין בדרגת תת־ניצב המוערך מאוד במשטרה. בתקופתו בימ"מ הוא הביא את היחידה להישגים מרשימים והוביל מבצעים מורכבים. ש' מוערך גם בדרג המדיני וזכה לשבחים על פעילות היחידה בקרב בחברון עם חוטפי שלושת הנערים, שבסיומו נהרגו שני המחבלים, ועל מבצעים אחרים בהשתתפות היחידה.

ש' צמח בימ"מ ופיקד בעברו על הגדעונים, יחידה מרכזית באחד המחוזות הגדולים. הוא קיבל את דרגת תת־ניצב יחד עם הפיקוד על הימ"מ. קצין במשטרה נדרש בדרך כלל לעשות תפקיד רוחב נוסף באותה הדרגה כדי להתקדם הלאה, אבל במקרה של ש' נשקלת אפשרות שדרגת ניצב תינתן לו ללא תפקיד שני כזה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ