מח"ש בוחנת הליך משפטי נגד המפקד של השוטרת שניסה לטייח את הטרדות הסמפכ"ל

הקצין, בדרגת רב־פקד, קיבל מהשוטרת את המסרונים הבוטים ששלח לה ניצב מור, אך במשך שלושה שבועות לא עשה דבר. הפרשה נחשפה רק בעקבות פליטת פה

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בוחנת אפשרות לפתוח בהליך משפטי נגד מפקדה הישיר של השוטרת שהתלוננה כי סגן המפכ"ל, ניצב ניסים מור, הטריד אותה מינית, לאחר שהתברר כי סיפרה לו על מסרונים בוטים שמור שלח לה והוא לא דיווח עליהם. המפקד הישיר, בדרגת רב-פקד, חשוד שניסה להסתיר את מעשי הבכיר וניסה לשבש הליכי חקירה. אם יימצא כי מעשיו אינם עומדים ברף הפלילי יש כוונה להגיש המלצה להעמידו לדין בבית הדין המשמעתי של משטרת ישראל.

לפי תלונת השוטרת, שגויסה לשירות רק לפני כמה חודשים, מור ביקר בביתה ונישק אותה על שפתיה בניגוד לרצונה. היא שיערה שזו היתה תקרית חד־פעמית, אולם כשהתחיל לשלוח לה מסרונים בוטים החליטה לדווח על כך למפקד הממונה עליה, קצין בדרגת רב־פקד. השוטרת הסבירה למפקדה כי הסמפכ"ל לוחץ עליה להיפגש וכי היא מקבלת ממנו מסרונים בעלי אופי מיני הגורמים לה לחוסר שקט.

השוטרת סיפרה למפקדה כי פנתה למור כדי שיעזור לה, משום שהיא שרויה במצוקה בשל בעיה משפחתית. מאז, לפי התלונה, לא חדל להטריד אותה. היא אף העבירה לטלפון הנייד של המפקד שלה את המסרונים שמור שלח לה כהוכחה להטרדות שספגה. "מתי אני יכול להגיע ולהרגיש את גופך?", נכתב באחד מהם.

ניצב ניסים מורצילום: אוליבייה פיטוסי

אחרי שפנתה למפקדה סברה השוטרת שהנושא יטופל בדרכים המקובלות כך שמור יפסיק להטריד אותה. בניגוד לכך, במשך שלושה שבועות החזיק המפקד במידע על ההטרדה ולא עשה דבר בעניין אף שידע שהיא ממשיכה לקבל מסרונים מטרידים שכללו הצעות מיניות. המפקד הישיר לא העביר את המידע לממונים עליו והעדיף ככל הנראה להשתיק את הסיפור.

הפרשה נחשפה רק לאחר פליטת פה של הקצין בפני מפקדו הבכיר יותר, בדרגת תת־ניצב. בשיחה בין השניים ציין הקצין את פרטי התלונה וסיפר על מעשיו של הסמפכ"ל כלפי השוטרת. הקצין הבכיר ניסה להבין במה מדובר, ובניגוד למפקדה הישיר של השוטרת החליט להעביר את תלונת השוטרת לבדיקה מיד עם קבלת המידע ולאחר שהוצגו לו המסרונים הבעייתיים.

במחלקה לחקירות שוטרים זימנו את המפקד הישיר לחקירה שבה נדרש לספר מה ידע ומתי. תחילה מסר גרסה מבולבלת בה ניסה להפחית בחשיבות המקרה וטען שלא הבין את המצוקה שבה נמצאת השוטרת. בבדיקת המכשיר הנייד שלו התברר שהשוטרת אכן שלחה לו את המסרונים שקיבלה מהסמפכ"ל במטרה להוכיח את טענותיה. במח"ש חקרו את הקצין בחשד שניסה להסתיר את המקרה, עד שהודה שחשש לדווח על קצין בכיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ