על רקע החשד להטרדה מינית: המפכ"ל פיטר את סגנו, ניצב ניסים מור

סגן המפכ"ל ביקש בתחילת השבוע לפרוש מהמשטרה אבל בשל חומרת החשדות נגדו דנינו החליט לדחות את בקשתו ולפטר אותו בכפוף לשימוע

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, דחה את בקשתו של סגנו ניצב ניסים מור לפרוש על רקע חקירת החשד כי הטריד מינית שוטרת זוטרה. במקום זאת הודיע לו דנינו כי החליט על פיטוריו.

מור נפגש היום (רביעי) עם דנינו בבקשה לפרוש על רקע החקירה בעניינו לאחר 35 שנות שירות. המפכ"ל סירב לבקשתו והודיע לו כי החליט לפטרו בכפוף לשימוע ולאישורו של השר לביטחון פנים. זאת לאחר שעיין בחומר החקירה של מח"ש וקיים דיון בעניינו בהשתתפות ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, היועץ המשפטי של המשטרה וראש מחלקת משמעת, החליט לפטר אותו.

המפכ"ל דנינו נמצא כעת במצב שבו הוא אינו יכול לקבל את בקשת של מור להתפטר. מדובר במקרה דומה לזה של ניצב בדימוס ניסו שחם. גם במקרה שלו נדחתה בקשתו להתפטר והוא פוטר מיד עם ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום. ההחלטה התקבלה מפני שדנינו לא יכול היה לאפשר למור לקבל את התנאים הנלווים לפרישה מרצון של קצין במעמדו.

פרישת הניצבים - סיקור נרחב: העליונות הגברית במשטרה מתחילה במספר הניצבות בפיקוד הבכיר  | יניב קובוביץ ■ ארון הקבורה של המשטרה | אמיר אורן ■ מח"ש בוחנת הליך משפטי נגד המפקד שניסה לטייח הטרדות מור ■ בכיר במשטרה: העסק קורס ומפיל את כל הארגון ■ היועמ"ש: האירועים במשטרה פרטניים ■ הניצב החשוד במעשה מגונה בשוטרת: הסמפכ"ל ניסים מור

בתחילת השבוע נחשף כי מור הוא הבכיר החשוד שהטריד מינית שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן ביצע בה מעשה מגונה, תוך ניצול יחסי המרות ביניהם. במח"ש העריכו כי מדובר בכמה אירועים חמורים שעשויים "להוביל לכתב אישום חמור". כמו כן נבדק חשד לביצוע עבירות בשוטרות זוטרות נוספות.

בחקירתו במח"ש קשר עצמו מור למיוחס לו והודה במקרים נוספים בהם ניהל התכתבויות בעלות אופי מיני עם שוטרות אחרות. בדבריו לחוקרים אמר מור כי הוא מבין שאינו יכול להמשיך בתפקידו הבכיר לאור החשדות הללו. "אני מבין שמי שמתנהג ככה לא ראוי להיות בתפקידי. זה לא היה אתי, לא התנהלתי בצורה נכונה". 

מור ביקש לפרוש מהמשטרה עם סיום חקירתו ובכך הוא צפוי להפוך לניצב השישי שעוזב את שורות הארגון בנסיבות מביכות בתוך שנה וחצי. עזיבתו הצפויה באה כמה ימים בלבד אחרי שנודע כי מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, חשוד שקיים קשר מיני עם שוטרת שהיתה תחת פיקודו בתמורה לקידומה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ