רויטל חובל
רויטל חובל

משרד מבקר המדינה הודיע הערב (שבת) כי הוא ערוך לפרסום הדו"ח על הוצאות מעונות ראש הממשלה, אך לא נקב בתאריך מדויק. זאת לאחר שפורסם ב"הארץ" שהמבקר יוסף שפירא מעכב כבר כמה שבועות את הדו"ח, אשר עוסק בהוצאות מופרזות לכאורה במעונות ראש הממשלה.

בהודעת משרד המבקר לא הכחישו כי עורך דינו של נתניהו, דוד שמרון, פנה למשרד במטרה לדחות את מועד פרסום הדו"ח. המבקר גם הדף את טענותיו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפיהן הוא טרם העביר אליו חומרים הנוגעים לדו"ח. 

דו"ח הביקורת עוסק בהוצאות בלתי מוצדקות לכאורה מכספי משלם המסים, ובהן קניית ארוחות ממסעדות במאות אלפי שקלים, סידורי פרחים בעשרות אלפי שקלים, נרות ריחניים באלפי שקלים והוצאת סכומים גבוהים על טיפוח השיער, הנעלה וכו'. עוד מתייחס הדו"ח לכספי ציבור שהושקעו במעונות הפרטיים של נתניהו בקיסריה ובירושלים ובוחן את תקינות ההוצאה.

בהודעת דובר משרד המבקר הערב נמסר כי "כבר בחודש אוגוסט 2014 נשלח לראש הממשלה וליועץ המשפטי נוסח כמעט סופי של הדו"ח על הוצאות מעונות ראש הממשלה. מכאן שהיועץ המשפטי יודע מאז מה בדק משרד מבקר המדינה בנושא זה. בחודש נובמבר שלחה היועצת המשפטית של משרד המבקר מכתב ארוך ומפורט בנוגע לכל נושאי הדו"ח". במכתב היתה התייחסות לכך שגברת נתניהו אינה נחשבת לגורם מבוקר במשרד מבקר המדינה.

נתניהו בבית החולים רמב"ם בחיפה, השבועצילום: אלעד גרשגורן

עוד נמסר בהודעה כי "אשר לטענה כאילו המבקר נעתר לבקשת שמרון (דוד שמרון, עורך דינו של נתניהו) לדחות את פרסום הדו"ח, יודגש שלא הובטח דבר. משרד מבקר המדינה נערך להוציא את הדו"ח".

הדברים מתייחסים לפרסום לפיו שמרון פנה לאחרונה לשפירא וביקש ממנו, כאמור, שלא לפרסם את הדו"ח עד לאחר הבחירות. שמרון אף ביקש מהמבקר לעכב פרסום של דו"ח נוסף, המטופל כבר שנים ארוכות במשרד המבקר ומתייחס לנסיעותיהם של בני הזוג נתניהו על חשבון בעלי הון ועמותות בתקופה שבה היה נתניהו שר האוצר בממשלתו של אריאל שרון, חלק מפרשת "ביביטורס".

שלשום פרסם היועץ המשפטי יהודה וינשטיין הודעת הבהרה, לפיה ביוני פנה אליו המבקר שפירא במסגרת חקירתו את התנהלות מעון ראש הממשלה, אז שיתף אותו במידע שהתקבל, לרבות בעניין רהיטי הגן והבקבוקים. לטענת וינשטיין, מיד לאחר קבלת המידע, סוכם שהמבקר ימשיך בבדיקתו וככל שיסבור שיש צורך להעבירם לטיפול היועץ המשפטי לממשלה יעשה כן. לטענת וינשטיין, "מאז ועד היום לא הועבר חומר כאמור מהמבקר לטיפול היועץ והפרקליטות, לא בעניין הבקבוקים ולא בעניין רהיטי הגן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ