ניר חסון
ניר חסון

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (שני) לפרסום כי שריפה שפרצה בשבת שעברה בבית דירות בשכונת פסגת זאב בירושלים וגרמה למותה של אורית לונדון, בת 24, נגרמה מהצתה. שלושה חשודים נעצרו בחשד לרצח - שכנה בבניין ושני חבריה, פלסטינים תושבי מזרח ירושלים.

מחקירת המשטרה עולה כי ההצתה נעשתה על רקע סכסוך שכנים, בין החשודים לבין זוג המתגורר בבניין. לונדון שנהרגה בשריפה לא היתה צד לסכסוך. מחומר החקירה עולה כי שלושת החשודים התכוונו לגרום נזק לאחת הדירות בבניין, אך האש יצאה משליטה ועשן רב חדר לדירתה של לונדון, שמתה כתוצאה משאיפת העשן כעבור כמה ימים בבית החולים הדסה עין כרם.

חקירת האירוע נעשתה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים וכבר בתחילתה העריכו החוקרים כי השריפה נגרמה מהצתה. כבר ביום השריפה נעצרה השכנה, ובהמשך נעצרו שני תושבי כפר עקב, מוחמד שוויקי וחמיס רג'אבי. על שמה של החשודה עדיין קיים צו איסור פרסום.

החשודה ברצח (במרכז) בבית המשפט השלום בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

על פי הודעת המשטרה, "מהחקירה עולה כי בין החשודים לבין הדיירת שדירתה הוצתה ובן זוגה, ב.מ. תושב מזרח ירושלים, קיים סכסוך קודם שהיווה את הרקע להצתה. החשודים תכננו להצית את הדירה ובמהלך הערב והלילה וידאו כי הדירה ריקה, הגיעו למקום עם רכבו של אחד החשודים שהמתין ברכבו בעוד שני החשודים האחרים עלו לדירה, פרצו את דלת הדירה, הציתו אותה, גנבו בגדים ובשמים ונמלטו".

במשטרה מסרו עוד שמדובר בבית פרטי שחולק לכמה יחידות דיור להשכרה, על פי החשד ללא היתרים, וכי בכמה מהיחידות לא היו פתחים וחלונות ויתכן שהדבר החמיר את סכנת העשן. "הדירה נשרפה כליל והעשן הסמיך הציף את הדירה בקומה שמעל, דירת חדר ללא פתחים למעט דלת הכניסה לבית, שהאש ככל הנראה כיסתה אותה. הדיירת שגרה בקומה מעל נפצעה, פונתה במצב אנוש לבית החולים ושם כאמור נפטרה לאחר מספר ימים", נמסר בהודעת המשטרה.

בדיון על הארכת מעצרם שהתקיים היום הוארך מעצרה של החשודה עד יום חמישי, מעצרו של שוויקי הוארך עד יום ראשון ומעצרו של רג'אבי הוארך גם כן עד ליום ראשון.

בית הדירות שהוצת בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ