שוטרת התלוננה שמפקד תחנה גדולה בדרום הטריד אותה מינית בזמן הריונה

בתלונה שהוגשה היום למח"ש ציינה השוטרת כי הקצין, בדרגת ניצב משנה, הטריד אותה מילולית ובמסרונים במשך כמה חודשים, ובין השאר ביקש לקיים עמה יחסים בגלל משיכתו לנשים בהיריון

שירלי סיידלר
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שוטרת בתחנה גדולה באזור הדרום התלוננה היום (שני) במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) כי מפקד התחנה נהג להטריד אותה מינית בזמן שהיתה בהיריון.

לפי תלונת השוטרת, עליה פורסם לראשונה הערב (שני) בערוץ 10, לפני כארבעה חודשים החלה מסכת הטרדות מצד המפקד, קצין משטרה בדרגת ניצב משנה. לפי התלונה, מפקד התחנה נהג להטריד את השוטרת, העובדת באותה תחנה, והציע לה לקיים עמו יחסי מין שכן הוא חושק ביחסי מין עם אשה בהיריון.

עוד ציינה השוטרת בתלונתה כי המפקד הטריד אותה בעל פה ובמסרונים ששלח לה טלפון האישי שלה. לדבריה, באחד מן המקרים המפקד שאל אותה לכאורה מה היא מתכוונת ללבוש לערב יחידה שהתקיים, וביקש ממנה לשלוח לו תמונות שלה לבושה בחצאית.

במח"ש אישרו כי הגיעה לידיהם התלונה והיא נבדקת. ממשטרת מחוז דרום נמסר: "אנו מנועים בשלב זה להתייחס, הדברים נבדקים במח"ש".

בשבוע שעבר פיטר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, את סגנו ניצב ניסים מור. זאת על רקע החשד שמור הטריד מינית שוטרת זוטרה. מור נפגש עם דנינו בבקשה לפרוש על רקע החקירה בעניינו לאחר 35 שנות שירות. ואולם המפכ"ל סירב לבקשתו והודיע לו כי החליט לפטרו בכפוף לשימוע ולאישורו של השר לביטחון פנים. זאת לאחר שעיין בחומר החקירה של מח"ש וקיים דיון בעניינו בהשתתפות ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, היועץ המשפטי של המשטרה וראש מחלקת משמעת, החליט לפטר אותו.

בתחילת השבוע שעבר נחשף כי מור הוא הבכיר החשוד שהטריד מינית שוטרת זוטרה שנזקקה לסיועו, וכן ביצע בה מעשה מגונה, תוך ניצול יחסי המרות ביניהם. במח"ש העריכו כי מדובר בכמה אירועים חמורים שעשויים "להוביל לכתב אישום חמור". כמו כן נבדק חשד לביצוע עבירות בשוטרות זוטרות נוספות.בחקירתו במח"ש קשר עצמו מור למיוחס לו והודה במקרים נוספים בהם ניהל התכתבויות בעלות אופי מיני עם שוטרות אחרות.

מור ביקש לפרוש מהמשטרה עם סיום חקירתו ובכך הוא צפוי להפוך לניצב השישי שעוזב את שורות הארגון בנסיבות מביכות בתוך שנה וחצי. עזיבתו הצפויה באה כמה ימים בלבד אחרי שנודע כי מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, חשוד שקיים קשר מיני עם שוטרת שהיתה תחת פיקודו בתמורה לקידומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ