פרשת ישראל ביתנו: חשוד בפרשה תיאר כיצד קירשנבאום מחקה חובות תמורת שירותים

מנכ"ל החברה לפיתוח השומרון לשעבר, חיים בן שושן, נשמע מתאר בהקלטות כיצד העבירה לכאורה גם סגנית שר הפנים היוצאת כספים תמורת חוזים פיקטיביים: "תהיה פה רעידת אדמה קולקטיבית"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הקלטות של חיים בן שושן, לשעבר מנכ"ל החברה לפיתוח השומרון ואחד החשודים בפרשת ישראל ביתנו, מתעדות אותו מתאר כיצד נהגה לכאורה סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום, למחוק חובות של ארגונו למדינה תמורת שירותים שונים שסיפק, כמו הסעות.

בהקלטות מיולי 2013, שפורסמו הערב (שני) בערוץ 10, נשמע בן שושן מתאר בפני אדם אחר כיצד התמקחה איתו קירשנבאום: "אומרת לי: 'תשמע אני צריכה הסעות וכך וכך וכך וכך ואיזה סכום של...ואת זה תקזז ממה שאתה חייב"... דפקתי לה שם מחירים שכאילו מה שאני לוקח אלף לקחתי לה ארבעה (אלף)... מה היא אומרת לי בטלפון? "אין מצב, אני מקבלת את זה ברבע מחיר"...

עוד נשמע בן שושן אומר בהקלטות כי שמר על כל המסמכים המעידים לדבריו על העברת כספים קואליציוניים אל החברה לפיתוח השומרון, אשר שימשו גם לחוזים פיקטיביים. לדבריו, "הכול סרקתי. ידעתי שזה ייגמר לא טוב. הסתכלתי רטרואקטיבית, כל המנכ"לים, זה נגמר לא טוב".

עוד נשמע בן שושן אומר כי "תהיה פה רעידת אדמה קולקטיבית", וציין כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, קירשנבאום, ומנכ"ל משרד החקלאות רמי כהן ייעצרו לבסוף. בהקלטות הוזכרו גם שמותיהם של שרים וחברי כנסת מכהנים, אולם זהותם לא פורסמה.

קירשנבאוםצילום: אילן אסייג

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ