שני בני דודים נורו למוות ממכונית נוסעת בכפר ג'ת

בתגובה הכריז ראש המועצה על שביתה כללית היום בתחומי המועצה: "ביקשנו מהתושבים לנהוג באיפוק". באוגוסט האחרון נרצחו בכפר אביו של אחד ההרוגים ודודם של השניים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שני בני דודים בני 17 ו-23 מתו אתמול (שני) לאחר שנורו ממכונית נוסעת בכפר ג'ת שבמשולש. אחד מהם מת במקום, והשני פונה לבית החולים הלל יפה במצב אנוש, שם מת מפצעיו.

מותם של השניים, אחמד ותד ובן דודו מוכתאר, הוא חלק מרצף של אירועי אלימות שמתרחשים בכפר בשנים האחרונות. באוגוסט האחרון נרצחו אביו של מוכתאר ודודם של השניים, וגם ראש המועצה המקומית חאלד גרה היה קורבן לניסיון התנקשות. כשבוע לאחר שנבחר לראשות המועצה ב-2011, ירו שני תושבי הכפר לעבר ביתו ופגעו בו ובאחיו.

גרה סיפר כי המשטרה נמצאת בכוחות מתוגברים בכפר ומחפשת אחר היורים. "הכרזנו על שביתה מחר כדי לעבור את האירוע בשקט וביקשנו מהתושבים לנהוג באיפוק. אנחנו בקשר עם המחוז במשרד הפנים ועם המשטרה באזור". ראש המועצה אמר עוד שהחליט על השביתה מכיוון שמדובר בכפר קטן, ובעיקר בגלל בתי הספר והמתיחות שקיימת. לדבריו, לאחר שיתקיימו הלוויות ובהתייעצות עם גורמים באזור - בעיקר עם המשטרה - הוא מקווה לחזור לשגרה אט אט. גרה הוסיף כי המועצה משתייכת לתוכנית "עיר ללא אלימות" בניסיון להוריד את רמת האלימות. "כל הזמן מנסים ופועלים בכיוון מלחמה באלימות, לפעמים מצליחים ולפעמים לא. אני מבקש שהמשטרה תהיה יותר מעורבת ואכן הם הבטיחו שבימים הקרובים תהיה נוכחות מוגברת".

קרוב משפחתם של הצעירים שנהרגו אמר אמש ל"הארץ" כי זה לא מקרה המוות האלים הראשון במשפחה, וכי המשטרה לא עוזרת. "המשטרה – זה לא מעניין אותה, היא לא מטפלת בשום דבר ואני חושב שלא איכפת לה מה קורה פה, בכפר. אף אחד  מהמשטרה לא  מטפל באלימות שיש במגזר. אפילו שיש תחנת שיטור קהילתי כאן בג'ת, זה לא עוזר". קרוב המשפחה תיאר את המתח ותחושת האלימות שיש בכפר, ואמר כי הוא מבין את החלטת ראש המועצה להשבית את הכפר היום. "מי שיכול לעשות דבר כזה ולהרוג שני ילדים שעוד לא ראו שום דבר בחיים, זה נורא. שירגישו שיש כאן כפר שלא אוהב את האלימות, לא רוצה את האלימות. אנחנו נגד אלימות, נגד הרג, נגד כל מה שקורה. רוצים לחיות בשלום. לא רוצים את הדברים האלה בכלל", דברי קרוב משפחתם של ההרוגים.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "צר לנו על הקורבנות. במשטרה עושים מאמצים להתחקות אחר החשודים באירוע הנוכחי ובאירועים הקודמים. נדרש שיתוף פעולה מצד הכפר, גם למניעת האלימות הבאה וגם לקידום החקירה, ואנו מקווים שנוכל לבשר על התפתחות חקירתית בהקדם האפשרי", לשון הודעת המשטרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ