במשטרה מעריכים שיידרשו לחקור את הוצאות בית רה"מ

בפגישה שנערכה בין צמרת המשטרה לוינשטיין אתמול הבהיר היועץ המשפטי כי לעת עתה אינו מתכנן להעביר את הנושא לחקירה, אך ייתכן שהחלטה כזו תתקבל בקרוב

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

במשטרה מעריכים שיידרשו לבדיקה של ממצאי מבקר המדינה, יוסף שפירא, של ההוצאות בבית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהועברו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. הנושא עלה בפגישה שהתקיימה אתמול (שני) בין צמרת המשטרה ליועץ, ובה הבהיר וינשטיין כי לעת עתה הוא אינו מתכוון להעביר את הנושא לחקירה. עם זאת הוא אינו פוסל את האפשרות שמצב זה ישתנה בקרוב. 

הפגישה לא יוחדה לנושא דו"ח המבקר אבל הנושא עלה באופן לא פורמלי בשיחה. במשטרה הבינו כי הדגש הוא שהממצאים לא יועברו בשלב זה. עם זאת, היועץ המשפטי לא שולל את האפשרות שהמשטרה תצטרך לפתוח בבדיקה או בחקירה משטרתית בקרוב. בכירים במשטרה מעריכים שקיים סיכוי גבוה מאוד שבזמן הקרוב הם יידרשו לנושא וכעת הם ממתינים להחלטת וינשטיין על פתיחת חקירה.

היועץ המשפטי וינשטיין כינס ביום ראשון פגישה ראשונה בפרשת התנהלות מעונות ראש הממשלה ובכלל זה פרשת לקיחת דמי פדיון הבקבוקים לכיסה של שרה נתניהו, שנחשפה ב"הארץ".

היועמ"ש וינשטיין (במרכז) בדרכו לישיבת ממשלה בדצמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן

אתמול הודיע מבקר המדינה כי יפרסם את הדו"ח בנושא בעוד שבועיים, ב-17 בפברואר - חודש לפני הבחירות. בהודעת המשרד צוין כי שפירא הודיע על החלטתו לוינשטיין בעת שמסר לו את החומר "שנאסף במשרד מבקר המדינה בקשר להתנהלות במעונות ראש הממשלה, המעלה חשש לפגיעה בטוהר המידות עד כדי חשש למעשה פלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ