בית המשפט קבע: אתי אלון לא תזכה לשחרור מוקדם

השופטים קיבלו את עתירת המדינה וקבעו שלא ראוי להקדים את שחרורה לאור חומרת מעשיה והנזקים העצומים שגרמה למדינה. אלון מרצה עונש של 17 שנה מאז 2003

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל היום (שלישי) את עתירת המדינה נגד קיצור עונשה של אתי אלון, המעורבת בפרשה שהובילה לקריסת הבנק למסחר. השופטים קבעו כי לא ראוי להקדים את שחרורה לאור חומרת מעשיה והנזקים העצומים שגרמה למדינה ולאמון שנתנו בה אזרחים. משמעות ההחלטה היא שהיא תרצה את מלוא עונשה ותשתחרר רק ב-2019.

הפרקליטות הגישה את העתירה המנהלית נגד ההחלטה לפני כחודש, ימים ספורים לאחר שהוועדה לשחרורים החליטה על קיצור חמש שנים מעונשה של אלון, שמרצה מאז 2003 עונש מאסר של 17 שנה.

הפרקליטות התנגדה לשחרור המוקדם בטענה כי אלון לא שילמה את הקנס, בסך חמישה מיליון שקל שהוטל עליה, והוכרזה כפושטת רגל. משום כך, לטענת הפרקליטות אלון לא סיימה לרצות עונשה. הפרקליטות ציינה עוד בעתירתה כי  כספי הבנק למסחר, שקרס בעקבות מעילת הענק בה היתה אלון מעורבת, מימנו והעצימו ארגוני פשיעה ומוסיפים לעשות זאת עדיין, ושימשו לביצוע עבירות רבות נוספות.

אתי אלון בבית המשפט המחוזי בלוד, בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

"בסופו של יום, הסכום הכולל של מעשי הגניבה הינו אסטרונומי ובלתי נתפס כמעט ונאמד בלמעלה מ-254,199,600 ש"ח. הנזק המשוער שנגרם לקופתה של המדינה גדול עוד יותר ונאמד בלמעלה מחצי מיליארד ש"ח", נכתב בעתירה.

בדו"ח מנהל הכלא מאוגוסט 2014 צוין שאלון שוהה באגף השיקום בכלא נוה תרצה מזה כשלוש שנים, מועסקת במפעל דפוס בחולון, נמצאת בסבב חופשות ואין לה בעיות משמעת. לפי דו"ח האבחון הפסיכולוגי שנעשה לה, אלון "מודה בביצוע העבירות וניכרת חרטה על מעשיה. היא מייחסת את התנהגותה למה שהתחיל כרצון להגן על אחיה, שהמשיך בכניעה ובאי היכולת שלה להתנגד ("פעלתי כרובוט"), ותלתה את המקור להתנהגותה בערכים המשפחתיים עליהם גדלה". לפי התרשמות הרופא, "לא נראה כי מדובר בנבדקת עם דפוסים עברייניים", אשר עברה תהליך משמעותי בזמן שהותה במאסר, וכי היא מתחילה לגלות מודעות ("גם אם חלקית") לקשייה ולדפוסי אישיותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ