אב הבית לשעבר במעון רה"מ נפגש עם נציגי היחידה לחקירות הונאה

מני נפתלי פנה למשטרה בבקשה למסור עדות על פרשת הבקבוקים. המפכ"ל דנינו: "ההחלטה לפתוח בחקירה בידי היועמ"ש. אם היא תתקבל, נפעל ללא מורא ובמקצועיות"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נפתלי מגיע אל משרדי להב 433 בלוד, אחר הצהרייםצילום: מוטי מילרוד

מני נפתלי, עובד מעון ראש הממשלה לשעבר, הגיע אחר הצהריים (רביעי) ליחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה),במטרה למסור עדות בנוגע לאירועים שהתרחשו בתקופת העסקתו. נפתלי, שתביעתו נגד משפחת נתניהו על תנאי העסקתו עדיין נידונה, פנה מיוזמתו ליחידה וטען שיש לו מידע שעשוי לעניין את החוקרים - אם אלו יפתחו בחקירה בעקבות פרשת מיחזור הבקבוקים.

לאחר פרסום קיום הפגישה אמש בחדשות 2, פרסמה משטרת ישראל הודעה, לפיה: "בהמשך לפרסומים הערב, נבקש להבהיר כי לא החלה כל בדיקה בלהב 433 יאח״ה. מר נפתלי פנה מיוזמתו וביקש למסור עדות ובשל העובדה שההליך במשרד מבקר המדינה הסתיים הוחלט לאפשר זאת".

אתמול (שלישי) דיבר מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו במרכז הבינתחומי בהרצליה, והתייחס להעברת הפרשה לידי המשטרה. "אני מבין שהחומר עבר ליועץ המשפטי לממשלה. מי שצריך להחליט אם תהיה חקירה זה היועמ"ש, ואמחנו ממתינים להחלטה. אני יכול לומר שאם תתקבל החלטה כזו, משטרת ישראל תתמודד איתה ותחקור ללא מורא ובמקצועיות. הוכחנו בעבר שאנחנו יודעים להתמודד עם כל חקירה רגישה ככל שתהיה".

שלשום בשעות הצהריים התכנס סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ביחידת להב 433 בלוד. תחילה דן הפיקוד יחד עם מפקדי היחידות המרכזיות על הלחימה בארגוני הפשיעה בעקבות פיצוץ הרכב ברחובות, ממנו נהרג צעיר בשנות ה 20 לחייו.

דנינוצילום: אליהו הרשקוביץ

בהמשך, ולאחר שפינו אנשי החקירות והמודיעין את החדר, נכנסו לפגישה עם סגל הפיקוד הבכיר היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן. השניים קיבלו סקירה מהנוכחים על המשטרה, ודנו במצבה בעקבות הפרשיות האחרונות.

ויינשטיין שוחח עם בכירי סגל הפיקוד במשטרה על ההתפתחות בפרשת הבקבוקים ועל דו"ח הביקורת שהועבר לידיו ממבקר המדינה. ויינשטיין טען שמדובר בדו"ח מטריד שככל הנראה יגיע לידי להב 433 לבדיקה, וייתכן שיבשיל לחקירה. בשלב זה הדגיש ויינשטיין בפני הנוכחים כי לא התקבלה החלטה על פתיחת חקירה.

עם זאת, כפי שפורסם ב"הארץ", גורמים בכירים במשטרה הבינו מהיועץ המשפטי שהמשטרה תדרש לנושא כבר בזמן הקרוב, וככל הנראה לא תהיה מניעה לפתוח בבדיקת הנושא, עוד לפני הבחירות לכנסת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ