ארגון פרקליטי המדינה השבית את הדיונים בבית המשפט

הפרקליטים פסקו מעבודתם למשך שעתיים וחצי ולא התייצבו לדיונים בבתי המשפט שבהם המדינה היא צד להליך, על רקע פרסום דו"ח הביקורת נגדם השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארגון פרקליטי המדינה השבית היום את עבודת פרקליטי המדינה למשך שעתיים וחצי, במחאה על פרסום דו"ח הביקורת על הפרקליטות, שפרסמה השבוע הנציבה הילה גרסטל. בעקבות השביתה, הפרקליטים לא התייצבו בין השעות 13:30 ל-16:00 לדיונים בבתי המשפט שבהם המדינה היא צד להליך. השביתה באה על רקע פרסום דו"ח הביקורת הראשון, שכלל התייחסות לתלונה שנמצאה מוצדקת על פרקליטה שהתרשלה, שעל פרסום שמה ב"הארץ" מוחים הפרקליטים.

בספטמבר האחרון הכריז ארגון הפרקליטים על סכסוך עבודה בשל הקמת הנציבות והורה לפרקליטים שלא לשתף פעולה עם הגוף. הארגון שכר היום יועץ תקשורת, קיים ישיבות הסברה עם הפרקליטים והודיע כי בכוונתו להחריף את המאבק.

"הארגון הביע לא אחת את עמדתו כי הפרקליטים אינם מתנגדים לביקורת, אולם ראוי כי זאת תיעשה רק לאחר הסדרת דרך פעולתה של הנציבות, בעיקר בכל הנוגע לביקורת הפרטנית, תוך הגנה מקסימלית על זכויות הפרקליטים", נכתב במכתב הוועד לפרקליטים. "היום הופץ לתקשורת דו"ח סיכום שנתי של נציבות הביקורת. בהמשך לכך, פורסמו ידיעות על הדו"ח, בחלקן תוך פרסום שמה המלא של אחת הפרקליטות, שפעלה בהתאם להנחיות הוועד, ובהתייחס להחלטות אופרטיביות לכאורה שהתקבלו בעניינה. ארגון הפרקליטים רואה בהתנהלות זו הפרה בוטה של דיני העבודה ורמיסת זכויותיהם הבסיסיות של כלל הפרקליטים. עמדת הארגון, כפי שנמסרה גם לכלי התקשורת, הינה כי כל מסקנה כנגד פרקליט שפעל בהתאם להנחיות הארגון היא חסרת כל משמעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ