היועמ"ש: איננו נמנעים מחקירת ח"כים בפרשת השחיתות

בתשובה לפנייתו של ח"כ מיקי לוי בנושא, השיב היועץ וינשטיין באמצעות עוזרו כי "אין דבר רחוק מן האמת מהדבר הזה". בהתייחס לפרסומים אמר המפכ"ל דנינו כי מי שתהיה הצדקה לחקור אותו - ייחקר

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

"הדברים אינם נכונים" — כך השיב היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, לחבר הכנסת מיקי לוי (יש עתיד) שפנה אליו בבקשה לדעת מדוע המשטרה לא חוקרת ארבעה חברי כנסת מכהנים במסגרת פרשת השחיתות בישראל ביתנו.

לאחרונה פנה לוי ליועמ"ש במכתב, בו הוא כתב: "נודע לי כי קיימים חשדות כנגד ארבעה חברי כנסת מכהנים בגין ביצוע עבירות לכאורה של טוהר מידות וכן עבירות פליליות נוספות, הקשורות לפרשיות השחיתות הנחקרות בשבועות האחרונים על ידי משטרת ישראל".

ויינשטיין השיב באמצעות עוזרו חגי הרוש, במכתב שבו הוא מכחיש כל נסיון ליצור מצב שבו הוא או גורמי החקירה נמנעים מלחקור פוליטיקאים. "בפתח דבריי אביע תמיהתי על אמירתך כי נודע לך אודות 'החלטה' זו, שכן הדברים אינם נכונים", נכתב במכתב התגובה ללוי, "אין דבר רחוק מן האמת מן הדבר הזה. מערכת אכיפת החוק על כל זרועותיה עיוורת לשיקולים פוליטיים. היא אינה יודעת להבחין בין מפלגה למפלגה. היא אינה יודעת להבחין בין מועמד למועמד. הטענות המושמעות לצערי כגון דא, הן דברי הבל. טענות הסומכות כולן על אדני שווא".

היועמ"ש וינשטיין בשנה שעברה צילום: אוליבייה פיטוסי

"היועמ"ש מפקח באופן הדוק על חקירת הפרשה", נכתב, "ומנחה את מערכת אכיפת החוק לעשות ככל שלאל ידה כדי להביא לחקר האמת ולחשוף את ההתנהלות הנחקרת. כן פועל היועץ במישורים מנהליים ובוחן אפשרויות להטיל חסמים וסייגים, בייחוד בתחומי הכספים הקואליציוניים וכספי התמיכות אשר ימנעו הישנות של מקרים כגון אלה שנחשפו בפניו".

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס אף הוא הערב (שלישי) לפרסומים לפיהם כמה חברי כנסת לא נחקרו בפרשת השחיתות בשל הסמיכות לבחירות. "ראיתי כותרות בהקשר של החקירה של השחיתות הגדולה שטיפלנו בה בתקופה האחרונה", אמר דנינו, "היתה שם דרישה לחקירת חברי כנסת שצויין מספרם בתקשורת. עשו שם סלט גדול ונעשו הרבה הכללות, חלק לא בצדק, ואני חושב שצריך נורא להיזהר".

דנינו הוסיף כי "כל מי שתהיה הצדקה לחקור אותו והחשש יהיה מבוסס – הוא ייחקר. אך באותה נשימה אני אומר שצריך להיזהר ערב בחירות, ואני אומר את זה מניסיון רב. אני לא אתן לאף גורם אינטרסנטי, מכל צד, ימין או שמאל, להשתמש במשטרה ככלי ניגוח פוליטי בתקופתה בחירות. לא נעשה את זה ולא ניתן לזה יד. הניסיונות כל הזמן נמצאים שם ברקע, אבל אנחנו לא במשחק הזה. אני חושב שהציבור סומך עלינו ורואה בנו את המבוגר האחראי שעליו הוא סומך, שלא ייתן יד לשימוש בחקירות ככלי ניגוח פוליטי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ