מפקד תחנת המשטרה החשוד בהטרדה מינית של שוטרת בהריון נחקר במח"ש

השוטרת התלוננה כי המפקד אמר לה שהוא מעוניין לקיים יחסי מין עם אשה במצבה, ואף שלח לה מסרון עם תוכן מיני. במח"ש סבורים ששוטרות נוספות הוטרדו על ידו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפקד תחנת משטרה, בדרגת ניצב משנה, זומן היום (שלישי) למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים ונחקר בחשד להטרדה מינית של שוטרת שמשרתת תחת פיקודו. במח"ש סבורים כי ישנן שוטרות נוספות שהוטרדו על ידי אותו קצין. 

השוטרת, בחודש החמישי להריונה, התלוננה במח"ש כי באחד הדיונים המקצועיים בתחנה אמר לה הקצין שהוא מעוניין לקיים יחסי מין עם אשה בהריון. בהזדמנות נוספת, טענה השוטרת, היא קיבלה מסרון עם תוכן מיני לטלפון הנייד שלה מאותו מפקד.

בשלב זה מאמינים במח"ש שזהו לא מקרה יחיד, וייתכן שגם שוטרות נוספות הוטרדו על ידי אותו הקצין בהזדמנויות שונות. היום נמשכה גם חקירתו של סגן המפכ"ל, ניצב ניסים מור, שנדרש להגיע פעם נוספת לחקירה במח"ש, וחשוד אף הוא בהטרדה מינית של שוטרות.  

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס הערב בכינוס במרכז הבינתחומי בהרצליה לשורת הפרשיות אליהן נקשרו קצינים בכירים במשטרה: "משטרת ישראל חוותה אירועים מאוד קשים ומביכים. כשאני נמצא בסיטואציה כזו ואני צריך לשקול את כל ההיבטים מול האינטרס הציבורי, מול הארגון, מול מה המשמעות בראייה הארגונית", אמר דנינו.

"אני רוצה לומר בעניין צבר האירועים שהיה במשטרה, כמי שעומד בראש משטרת ישראל, אני אומר במלוא האחריות - אין אף גוף במדינת ישראל שמטפל בנחישות ובאפס סובלנות בחריגות מהנורמה, בהפרות משמעת וחוק כמו המשטרה. הקמנו מערכים במשטרה שמאפשרים הגעה ישירה למתלונן לא דרך המפקדים. זיהינו את זה ולכן יש לנו קו עשרים וארבע-שבע שמספריו פורסמו לכל שוטר ושוטרת".

דנינו התייחס לטענות לפיהן הוא היה זה שמינה ובחר את הקצינים הבכירים ועל כן עליו מוטלת האחריות. לטענתו, כל מינוי שלו קיבל את אישור מח"ש שמדובר בקצינים שאין להם רקע שעשוי להעמיד את המשטרה במצב בעייתי בהמשך. "זה אומר שאתה לא יכול לדעת כל דבר וקשה לעלות על הדברים האלה בדרך המקובלת והרגילה", הוסיף דנינו. 

בנוגע לאפשרות של מינוי אשה לתפקיד ניצב בסגל הפיקוד הבכיר אמר המפכ"ל כי "יש מיעוט נשים בתפקידים הבכירים ובפיקוד של המשטרות השונות והחלטתי לטפל בנושא הזה בצורה יסודית. שמנו לעצמנו יעד: לעלות את מספר המגויסות, לעלות את מספר המפקדות, לעלות את מספר הקצינות הבכירות וכמובן להגיע למצב שבסגל הפיקוד של המשטרה, שיש בו 16 ניצבים, יהיו גם ניצבות. בתקופה שלי מיניתי 81 נשים מדרגות סגן ניצב לניצב משנה. זה מספר חסר תקדים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ