שלושה תושבי ירושלים חשודים שרכשו שטחים של פלסטינים בגדה באמצעות מסמכים מזויפים

לפי החשד, השלושה חתמו על יותר מעשר עסקאות הנוגעות לקרקעות באזור בנימין, בשווי של מיליוני שקלים. במשטרה מעריכים כי הם ידעו שהמסמכים מזויפים ובודקים אם זייפו אותם בעצמם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אחר הצהריים (שני) את מעצרם של שני תושבי ירושלים ושלח תושב נוסף למעצר בית, לאחר שהשלושה עוכבו הבוקר לחקירה בחשד שנהגו לקנות שטחים השייכים לפלסטינים בגדה המערבית באמצעות מסמכים מזויפים. לפי החשד, השלושה חתמו על יותר מעשר עסקאות הנוגעות לקרקעות במגוון מיקומים באזור בנימין, בשווי המוערך במיליוני שקלים.

במשטרה מעריכים כי החשודים ידעו שהמסמכים מזויפים, ואף נבדק חשד שהם זייפו אותם בעצמם עבור המוכרים והרוכשים. מעצרם של אחד החשודים הוארך בארבעה ימים ואילו מעצרו של חשוד נוסף הוארך ביומיים. חשוד נשלח למעצר בית לחמישה ימים.

החקירה נגד השלושה הפכה היום לגלויה עם מעצרם, אך התנהלה באופן סמוי כבר כמה חודשים. כוח המשטרה שעצר אותם ערך גם חיפוש בבתיהם ובמשרדיהם, והחרים מסמכים ומחשבים. לחשודים מיוחסות עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה ועבירות מס.

מהמשטרה נמסר כי בנוגע לחלק מעסקאות המקרקעין שביצעו החשודים הוגשו עתירות לבג"ץ, בהן נטען כי כמה קרקעות שהיו בבעלות תושבי השטחים נמכרו לעמותה הפועלת בגדה באמצעות מסמכים מזויפים, מבלי שבעלי הקרקע נתנו את הסכמתם למכירה. בשלב זה עוד לא ברור אם החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצר או ישוחררו במשרדי להב 433. את אחד החשודים בפרשה מייצג עו"ד אביחי חג'בי, והאחרים ככל הידוע עוד לא העבירו בקשה לייצוג.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ