הפרקליטות מנהלת משא ומתן מתקדם להסדר טיעון עם אביו של אייל גולן

דני ביטון נחשד כי ניצל את הפרסום של בנו כדי לקיים יחסי מין עם קטינות. הסדר הטיעון המתגבש כולל הודאה בניצול קטינים לזנות והדחה לזנות בנסיבות מחמירות. עבירות הקשורות לשימוש בסמים יימחקו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

פרקליטות מחוז תל אביב מנהלת משא ומתן מתקדם עם דני ביטון, אביו של אייל גולן, החשוד המרכזי בפרשת הקטינות ומסיבות המין שנחשפה בנובמבר 2013. ביטון נחשד כי ניצל את הפרסום של בנו כדי לקיים יחסי מין עם קטינות. לפני כשנה גנזה הפרקליטות את התיק נגד אייל גולן מחוסר ראיות ומאז בחנה את התיק נגד אביו ומעורבים נוספים.

הסדר הטיעון המתגבש כולל הודאה של ביטון בעבירות הדחה לזנות בנסיבות מחמירות וניצול קטינים לזנות, בעוד שעבירות של שימוש בסמים, הדחת קטינים לסמים ובעילה אסורה בהסכמה יימחקו. 

סנגורו של ביטון, עורך הדין ששי גז, הסכים כי ביטון ירצה עונש מאסר בפועל אולם כעת מתנהל ויכוח לגבי אורכו. בעוד גז דורש מאסר של כמה חודשים, הפרקליטות דורשת עונש ארוך מ-18 חודשים. הסדר הטיעון צפוי לכלול גם פיצוי למתלוננות.

החקירה נגד ביטון כללה שש מתלוננות, מרביתן קטינות. בסופו של דבר הוחלט כי רק לגבי שלוש מהן ישנן ראיות מספיקות להעמדה לדין. נימוק מרכזי של הפרקליטות להגעה להסדר טיעון הוא שבכך מתייתר הצורך להביא את הקטינות להעיד מעל דוכן העדים בבית המשפט ולחסוך מהן את הקושי שכרוך בכך.

דני ביטון בבית המשפט בדצמבר 2013צילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ