הוארך מעצר בת 82 החשודה ברצח שותפתה לחדר בבית אבות בחיפה

בדיון קבע השופט כי הוצגה בפניו ראיה התומכת בחשדות המיוחסים לקשישה, הטוענת כי פעלה מתוך הגנה עצמית. סנגורה מחה על תנאי מעצרה בבית חולים פסיכיאטרי כשהיא אזוקה למיטה

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

בית משפט השלום בחיפה האריך הערב (שלישי) בשבוע את מעצרה של דיירת בבית אבות בעיר בת 82, החשודה ברצח שותפתה לחדר, בת 90, בסוף השבוע שעבר. במהלך הדיון בהארכת המעצר עלה כי במהלך שלושת ימי המעצר שחלפו מאז הארכת המעצר הראשונה לא נחקרה החשודה, קלרה לוין.

לטענת נציג המשטרה, חוקר היחידה המרכזית רס"מ טל רותם, החשודה לא נחקרה מאחר שהיתה מאושפזת בבית החולים רמב"ם בשל מצבה הרפואי. עם זאת טען נציג המשטרה בדיון כי יש "התפתחות דרמטית בחקירה", ואף הציג בפני השופט גיל קרזבום חומר חקירה סודי, שעליו אמר השופט כי "הוצגה בפני ראיה שיש בה לתמוך באופן משמעותי בחשדות המיוחסים לחשודה ואשר סותרים במידה לא מבוטלת חלקים מהותיים בגרסתה".

עוד הוסיף השופט ואמר כי "מחומר החקירה כולו ניתן ללמוד על חשד סביר לביצוע העבירה", וציין כי התרשם שקיימות פעולות חקירה מהותיות שאינן מאפשרות את שחרורה של החשודה בשלב זה.

לוין בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בחיפה, הערבצילום: רמי שלוש

במהלך הדיון אמר סנגורה של החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד ליאוניד פרחובניק, כי מצא את החשודה אזוקה למיטתה כשביקר אותה במעצר בתנאי אשפוז בבית החולים הפסיכיאטרי שבו אושפזה בהמשך. בתגובה אמר נציג המשטרה כי הוא לא אזק אותה, אולם סבור שאלו הנהלים במקום. בתום הדיון קבע השופט כי ככל הנראה לא קיימת סכנת הימלטות של החשודה ועל כן יש להימנע מאזיקתה.

בסיכומו הזכיר עו"ד פרחובניק כי מדובר בקשישה ניצולת שואה ללא עבר פלילי, וביקש להעביר אותה לבית אבות בתנאי מעצר בית, אולם בקשתו נדחתה.

עו"ד פרחובניק מסר בתום הדיון: "כואב ומצער מאוד שלמרות מצבה הרפואי וגילה המתקדם של הקשישה, בחרה משטרת ישראל לאזוק אותה למיטה בזמן שהיא נמצאת בבית החולים. בית המשפט קיבל את עמדתנו והורה להימנע מאיזוקה במהלך האישפוז וההסתכלות". עוד הוסיף עורך הדין כי החקירה נמצאת עדיין בעיצומה וטרם התקבלו תשובות סופיות של הבדיקות הנדרשות.

לוין נעצרה ביום שישי שעבר לאחר שבחדרה שבבית האבות בן יהודה בחיפה נמצאה גופת שותפתה לחדר ועליה סימני אלימות. היא נלקחה לבדיקות רפואיות, לאחר שגם על גופה התגלו סימני אלימות, ובמוצאי השבת נלקחה להארכת מעצר ראשונה. לוין טענה כבר בחקירה הראשונית כי דחפה את השותפה כפעולה של הגנה עצמית לאחר שהשותפה ניסתה לדקור אותה בסכין. הלוויתה של המנוחה נערכה היום.    

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ