דו"ח המבקר על מעון ראש הממשלה הופץ לתקשורת לקראת פרסומו מחרתיים

הדו"ח נכתב בעקבות חשיפת הנתונים על הוצאות קייטרינג, גינון וניקיון מופרזות במעון. הוא אינו כולל את פרשת הבקבוקים שנחשפה ב"הארץ" ואת פרשת רהיטי הגן

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

דו"ח מבקר המדינה הנוגע למעון ראש הממשלה הופץ היום (ראשון) לכלי התקשורת, אך על פי הסיכום עם מבקר המדינה, לא ניתן לפרסמו עד יום שלישי ב-16:00. הדו"ח עוסק בהוצאות מעונות ראש הממשלה מכספי משלם המסים בשנים 2013-2009, ובכללם המעון הרשמי ברחוב בלפור בירושלים והבתים הפרטיים של בנימין ושרה נתניהו ברחוב עזה בירושלים ובקיסריה. בין ההוצאות שנבדקו: מזון ואירוח, ניקיון, גינון ותחזוקה שוטפת.

במאי 2013, על רקע פרסומים של נתוני משרד ראש הממשלה כפי שנמסרו לתנועה לחופש המידע בעקבות עתירה שהגישו על תקציב ההוצאות של נתניהו, ולפיהם בארבע השנים לכהונת נתניהו גדל תקציב ההוצאות של מעון ראש הממשלה ב-73%, הודיע המבקר כי יבדוק את הוצאות מעונות ראש הממשלה ואת פרשת "המיטה המעופפת", שבה לפי הפרסום בערוץ 10 דרשו בני הזוג נתניהו להוסיף לטיסתם ללונדון מיטה שייקרה את עלות הטיסה בכחצי מיליון שקלים.

הפרסומים כללו גם נתונים על הוצאות מופרזות במעונות ראש המשלה, בין היתר על שירותי קייטרינג, הוצאות גינון, ניקיון ואחזקה, סידורי פרחים בעשרות אלפי שקלים, נרות ריחניים באלפי שקלים והוצאת סכומים גבוהים על הנעלה וטיפוח השיער. לאחר שהודיע המבקר יוסף שפירא על כוונתו, התקשר אליו פרקליטו של נתניהו, עו”ד דוד שמרון, ומחה על כך שהוא מתכוון לחקור רק את בית ראש הממשלה ולא את השיטה - כלומר הוצאות בבתי אח”מים נוספים. שפירא הבטיח לשקול את הדברים, אולם הדו"ח הנוכחי לא כולל בחינה של הוצאות מעון בית הנשיא, אלא דו"ח מעקב על מינהל וכספים בבית הנשיא בלבד.

בני הזוג נתניהו, בדצמבר האחרוןצילום: מוטי מילרוד

הדו"ח הנוכחי גם לא יכלול את פרשת הבקבוקים שנחשפה ב"הארץ" ואת פרשת רהיטי הגן, לאחר ששפירא העביר אותן, יחד עם טענות נוספות שהעלה אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, לטיפולו של היועץ המשפטי לממשלה לפני שבועיים. הנימוקים לכך היו ששרה נתניהו איננה "אישיות מבוקרת" וכי ראוי שהיועץ המשפטי לממשלה יבדוק לעומקם את הדברים "המעלים לדבריו חשש לכאורה לפגיעה בטוהר המידות, עד כדי חשש למעשה פלילי".

שפירא התעקש כי עדכן את היועץ המשפטי לממשלה בממצאים שעלו בבדיקה עוד ביוני, אלא שהיועץ טען כי החומר לא הועבר אליו בניגוד לסיכום ביניהם. עם חשיפת הפרשה ב"הארץ", העביר המבקר ב-2 בפברואר את החומרים לטיפול של וינשטיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ