אולמרט לחוקרים: אהוד ברק מעורב בשמונה פרשות שוחד

בערוץ 2 דווח כי אולמרט שב על טענותיו כפי שנשמעו בהקלטות שולה זקן לפיהן אהוד ברק נטל שוחד בעסקות ביטחוניות, ואף סיפק לחוקרים שמות של מעורבים נוספים. ברק: "שקרים של עבריין מורשע"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אמר לחוקרי המשטרה כי ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, מעורב בשמונה פרשות שוחד שונות - כך לפי הדיווח של גיא פלג הערב (ראשון) בחדשות ערוץ 2. בשבוע שעבר העיד אולמרט על דברים שאמר לעוזרתו שולה זקן ב-2011 ושנחשפו במסגרת הקלטות שהעבירה זקן לצוות החקירה במשפטה, כחלק מהמשא ומתן שניהלה בניסיון להפוך לעדת מדינה. לפי הפרסום הערב, במהלך העדות שב אולמרט על הפרטים שנשמעו בקלטות, ואף מסר לחוקרים פרטים נוספים נגד ברק, כגון שמות של עדים ומעורבים נוספים.

על פי הדיווח, אולמרט, שהורשע בעצמו בעבירות שוחד ונידון לשש שנות מאסר, העיד ביום רביעי האחרון במשרדו במשך שלוש שעות בנושא והעלה שמונה פרשיות ביטחוניות הנוגעות לברק, ובהן, לדבריו, קיבל שוחד. אולמרט, שזומן להעיד בהוראת היועץ המשפטי לממשלה, צפוי למסור עדות נוספת בפרשה. 

אהוד ברק (מימין) ואהוד אולמרט, ב-2009צילום: ניר כפרי

אהוד ברק מסר בתגובה כי "מדובר באוסף שקרים והמצאות של עבריין מורשע שמנסה להכפיש אחרים ולהסיח את הדעת ממה שמצפה לו. אני קורא למשטרה להאיץ את החקירה ולפנות לכל האנשים שאולמרט מסר את שמם. אין לי ספק שהתוצאות יפריכו את סיפורי הבדים הללו". בלשכתו של אולמרט אישרו כי ראש הממשלה לשעבר אכן נפגש עם חוקרי המשטרה במשרדו, אך הדגישו כי הוא אינו מעוניין להתייחס לגוף העדות.

בהקלטות שהעבירה זקן לחוקרים, נשמע אולמרט כשהוא טוען שברק לקח שוחד של מיליונים בתיווך של עסקאות נשק באמצעות גיסו, עורך הדין דורון כהן: "הוא יגמור בבית סוהר, תזכרי מה שאני אומר לך, שולה... היה אצלי ראש המוסד... כולם באים אליי... הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליונים. הוא לוקח מכל עיסקת נשק קופון. אין עסקת נשק שישראל עושה...כולם מדברים על זה", אמר.

בתשובה לשאלת זקן מי עורך הדין בעסקאות האלה, השיב אולמרט: "הגיס שלו, דורון כהן. הוא שותף שלו בחברה. הם עושים את זה בחשאיות גמורה. רק שניהם. דורון מחביא את הכסף בשווייץ, או באיזשהם מקומות, כי הוא משרד עורכי דין וכו׳ והוא מעביר את זה לחברה שבה שמו של ברק לא מופיע או שהוא שותף שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ