הוגש כתב אישום נגד אביו של אייל גולן, על הדחה וניצול קטינות לזנות

האישומים הוגשו במסגרת הסדר טיעון עם האב, דני ביטון, ולפיו הוא ירצה שנתיים מאסר בפועל וישלם 50 אלף שקל פיצוי לכל אחת משלוש הנערות שנפגעו מהעבירות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד דני ביטון, אביו של אייל גולן, על שורה של עבירות חמורות: הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות, הבאת אדם לידי מעשה זנות, ניצול קטינים לזנות, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון שנחתם בין הפרקליטות לביטון, שיוצג על ידי עורך הדין ששי גז. לפי ההסדר ביטון ירצה שנתיים מאסר בפועל וישלם 50 אלף שקל פיצוי לכל אחת משלוש נפגעות העבירה שמופיעות בכתב האישום.

לפי כתב האישום שהוגש היום "ביטון עשה שימוש בקרבתו המשפחתית לאייל, על מנת לקדם מעמדו בקרב מעריצות של אייל ובקרב מכריו, תוך שימוש תחבולני במעריצות הצעירות ותוך התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהן, כאילו היו חפץ לסיפוקו ולשירותו, לרבות מאוויו המיניים, כמו גם של מכריו. הנאשם נהג באופן שיטתי ותדיר לפגוש במעריצות של אייל, נערות בגילאי 15–20, בהופעות ובתוכניות בהן השתתף אייל, לרבות תוכניות הטלוויזיה 'אייל גולן קורא לך' ו'הכוכב הבא', להציג עצמו כאביו של אייל ולהציע לנערות להיפגש עם אייל, להצטלם עמו ו/או להצטרף אל הנאשם להופעות ותוכניות בהן אייל נטל חלק, והכל תוך ניצול רצונן של הנערות להימצא בקרבת אייל ולחסות בהילה של עולם הזוהר. על בסיס הבטחות אלו, ובמטרה לפגוש באייל ולהיות בקרבתו, נהגו הנערות למסור לנאשם פרטי התקשרות עמן".

ביטון נהג להזמין אותן נערות למפגשים, תוך שהוא מתרברב קודם לכן בפני מקורביו על כוונתו שהן יספקו לו שירותי מין. הוא נהג לתאר בפניהם אילו אקטים מיניים שיבוצעו בנערות.

ביטון בבית המשפט ב-2013צילום: מוטי מילרוד

כתב האישום מייחס את ניצולו של ביטון לסיפור חייהן הקשה של הנערות, מצוקתן הכלכלית והחברתית, שהיקשו עליהן לסרב לדרישותיו. "כך הנאשם, בהכירו וביודעו את הערצת הנערות לאייל, כמו גם את מצבן האישי, הכלכלי והמשפחתי המורכב, קנה את הסכמתן לאספקת שירותי מין לו ולמכריו, כל זאת בתמורה להבאת הנערות לאירועים בהם אייל נטל חלק, להופעות של אייל, בילויים במועדונים, הבאתן אל ביתו של אייל וכמו כן בתמורה הכוללת תשורות זעומות כגון אספקת סיגריות, רכישת תכשיטים ומתן סכומי כסף מזומן", נכתב.

פרשת הקטינות ומסיבות המין, שבה נקשר שמו של גולן, נחשפה בנובמבר 2013. בפברואר 2014 גנזה הפרקליטות את התיק נגד אייל גולן מחוסר ראיות, ומאז בחנה את התיק נגד אביו ונגד מעורבים נוספים בפרשה. במסגרת הסדר הטיעון נמחקו עבירות שימוש בסמים, הדחת קטינים לסמים ובעילה אסורה בהסכמה.

החקירה נגד ביטון כללה שש מתלוננות, רובן קטינות. בסופו של דבר הוחלט כי רק לגבי שלוש מהן יש ראיות מספיקות להעמדה לדין. נימוק מרכזי של הפרקליטות להגעה להסדר טיעון הוא שבכך מתייתר הצורך להביא את הקטינות להעיד על דוכן העדים בבית המשפט ונחסך מהן הכרוך במתן עדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ