שני קציני משטרה חשודים בעבירות מין, קצין נוסף חשוד שידע על אחד המקרים ולא דיווח

קצין בדרגת ניצב משנה נחקר אמש בחשד שביצע מעשים מגונים במתנדבת צעירה שביקשה את עזרתו. קצין נוסף באותה הדרגה נחקר היום בחשד שהטריד מינית שוטרת שעבדה אתו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שני קציני משטרה בדרגת ניצב משנה נחקרו אתמול והיום (שלישי) במחלקה לחקירות שוטרים בחשד לביצוע עבירות מין. קצין נוסף זומן לחקירה בחשד לאי דיווח. אחד מהקצינים נחקר אמש במשך כחמש שעות בחשד לביצוע מעשים מגונים במתנדבת צעירה שביקשה את עזרתו. הוא חשוד גם בעבירה של הפרת אמונים. בתום החקירה הורחק הקצין למשך 14 ימים מכל מתקן משטרתי - כך הודיעה הבוקר המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). 

על פי החשד, המקרה אירע בשנה האחרונה. מתנדבת צעירה במשטרה פנתה לבקשת עזרה מקצין ותיק בדרגת ניצב משנה שמשרת באזור הצפון. הקצין נעתר לסייע לה וביקש לקבוע איתה פגישה בלובי של בית מלון באחת מערי האזור. כשהבינה המתנדבת שהקצין קובע איתה בבית מלון החליטה, לצורך ביטחונה להקליט את השיחה, וההקלטה תיעדה את הקצין מנהל איתה שיחה בעלת אופי מיני במהלכה אף ניסה לנשק אותה. הצעירה הדפה אותו והחליטה להגיש נגדו תלונה במחלקה לחקירות שוטרים. 

קצין נוסף בדרגת ניצב משנה נקרא היום לחקירה בגין הטרדה מינית של שוטרת שעבדה יחד איתו. הקצין כיהן בתפקיד בכיר באחת מיחידות הדגל של המשטרה, כאשר באחרונה התקבלה במח"ש תלונה אנונימית מאזרחית לפיה הוא הטריד אותה מינית באופן מילולי. מדובר באירוע שהתרחש לכאורה לפני כשלוש שנים, ובמהלכו ביקשה ממנו האשה סיוע בעניין פרטי והוא דיבר אליה בצורה בוטה. 

יחד איתו זומן היום לחקירה ניצב משנה נוסף ששירת יחד עם האחרון במשטרה. במח"ש בודקים אם הקצין הנוסף ידע על מקרה ההטרדה שהועבר לידיעתו - ולא פעל בעניין או העביר דיווח לממונים עליו. 

האירוע הזה מצטרף לשורת מקרים בהם נחשדו בכירים במשטרה בעבירות מין. בתחילת החודש נחקר ניצב חגי דותן, מפקד מחוז חוף, בחשד להטרדות מיניות וניצול יחסי מרות של מספר שוטרות ששירתו תחתיו. דותן מכחיש את כל החשדות נגדו. במקביל, נבדקים שלושה מקרים המיוחסים למפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה משה איבגי בהם על פי החשד הטריד מינית שוטרות תחת פיקודו. 

בחודשים האחרונים עזבו שלושה ניצבים את תפקידם עקב חשד לעבירות מין שונות: מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, שכיום מתנהל נגדו משפט על עבירות מין, סגן המפכ"ל ניסים מור, החשוד במעשה מגונה בשוטרת, בהטרדות מיניות ובניסיון להסתיר ראיות, שפוטר מתפקידו על ידי המפכ"ל, ומפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, שנחשד בקיום קשר מיני עם פקודה ופרש מתפקידו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ