מפכ"ל המשטרה פיטר את ניצב דותן, נצ"מ איבגי ונצ"מ חריב החשודים בעבירות מין

ההחלטה התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי של המשטרה עיין בחומרי החקירה נגד השלושה. איבגי הודיע כי הוא מסרב לעזוב את תפקידו ולכן יפוטר בכפוף לשימוע, ככל הנראה עם קלון

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו פיטר היום (רביעי) את מפקד ימ"ר חוף, ניצב משנה מוטי חריב, שהיום הותר לפרסום כי הוא אחד משני הקצינים בדרגת ניצב משנה שנחקרו שלשום בחשד לביצוע מעשים מגונים במתנדבת. אתמול בערב החליט דנינו לפטר גם את מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן, ואת מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה משה איבגי. זאת לאחר שהשניים נחקרו בחשד לעבירות מין במחלקה לחקירות שוטרים. 

בהודעה שהוציא הערב דובר המשטרה נכתב כי "מיד עם קבלת חומרי החקירה הראשוניים נגד ניצב משנה מוטי חריב ולאחר קבלת חוות דעת של רמ״ח משמעת משטרת ישראל, היועץ המשפטי של המשטרה וראש אגף משאבי אנוש, החליט המפכ״ל דנינו לפטר את הקצין, בכפוף לשימוע ולאישור השר לביטחון הפנים. המפכ״ל ציין בהחלטתו שלא ימתין עד להשלמת החקירה בשל החומרה הרבה שהוא מייחס לחשדות לכאורה ובשל הנסיבות בהן התרחשו, בדגש למועד ביצוען".

אתמול בערב נפגש דנינו עם דותן והודיע לו כי לאחר שהיועץ המשפטי של המשטרה בחן את חומרי החקירה ממח"ש, הוחלט לפטר אותו בפיטורים שאין עמם קלון, בכפוף לאישור השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'.

הודעה דומה מסר המפכ"ל לאיבגי, אלא שמפקד תחנת באר שבע יפוטר ככל הנראה עם קלון. איבגי הודיע כי הוא מסרב לעזוב את תפקידו ולכן יפוטר בכפוף לשימוע. קלון עלול להגביל את קבלתם של שוטרים לשעבר לתפקידים במגזר הציבורי. 

מח"ש חוקרת שלושה מקרים שונים שבהם איבגי היה מעורב לכאורה. במקרה אחד התלוננה שוטרת הרה כי איבגי שלח לה הודעות בעלות אופי מיני ואמר כי הפנטזיה שלו היא לקיים יחסי מין עם אשה בהריון. במקרה של שוטרת נוספת נחקרת שליחת הודעות דומות. כמו כן נבדק  חשד כי איבגי קיים לכאורה יחסי מין עם שוטרת בתחנה בתמורה להטבות שסיפק לה בתנאי השירות. 

דותן חשוד כי הטריד מינית שוטורות שהיו תחת פיקודו ואף קידם שוטרות שהוא היה מפקדן האישי, בתמורה לקשר אינטימי שניהל אתן לכאורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ