אב הבית מני נפתלי קיבל חסינות לצורך המשך מתן עדות במשטרה

עדותו של נפתלי, בנוגע להתנהלות נתניהו ורעייתו בתקופת העסקתו במעונם, הופסקה לפני כשבועיים לאחר שהמשטרה סירבה לבקשתו להעניק לו חסינות. משרד המשפטים: "במסגרת בדיקת החומר שהועבר ממשרד המבקר בעניין מעונות רה"מ תושלם העדות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משרד המשפטים הודיע היום (חמישי) כי מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון של ראש הממשלה, יקבל חסינות לצורך המשך מתן עדותו במשטרה. עדותו של נפתלי – בנוגע נוגע להתנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו בתקופת העסקתו - הופסקה לפני כשבועיים, לאחר שהמשטרה סירבה לתת לו חסינות. הערב מסר נפתלי את עדותו בפני חוקרי יחידת לה"ב. במסגרת החסינות שהוענקה לו, לא ניתן יהיה להפלילו על סמך המידע שמסר לחוקרים. 

נפתלי ביקש מהמשטרה לתת עדות על אירועים שהתרחשו לדבריו בתקופת העסקתו בבית ראש הממשלה, והגיע לצורך כך למשרדי יאח"ה. לאחר כשעה של מסירת עדות, דרש נפתלי מהחוקרים לקבל חסינות בתמורה למידע נוסף כדי לא להפליל את עצמו, אולם הם סירבו והוא החליט לסיים את הפגישה.

בהודעת משרד המשפטים היום נמסר כי "במסגרת בדיקת החומר שהועבר ממשרד מבקר המדינה בעניין מעונות ראש הממשלה, המתבצעת בפרקליטות המדינה, ובהמשך לפנייתו של מר מני נפתלי למשטרה, במסגרתה ביקש להגיש תלונה בנושא, התבקש ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה להשלים את גביית עדותו של מר נפתלי וזה העביר את הטיפול בנושא למפקד יחידת להב 433. כך הוחלט היום בתום התייעצות אצל היועץ המשפטי לממשלה, כהמלצת פרקליט המדינה".

נפתלי בדרכו אל יחידת להב 433 במשטרה, לפני כשבועייםצילום: מוטי מילרוד

בתחילת החודש, עם חשיפת פרשת הבקבוקים, שכר נתניהו את שירותיו של הסנגור יעקב וינרוט. מאז גיבש וינרוט חוות דעת משפטית המסבירה מדוע אין לפרשות הבקבוקים ורהיטי הגן כל זיקה פלילית, והעבירה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. חוות דעת נוספת, הקשורה בפרשת החשמלאי, תועבר גם היא ליועץ המשפטי לממשלה. וינרוט ייצג את נתניהו בעבר בפרשות בר-און חברון ובפרשת עמדי. באחרונה הוא ייצג את שר החוץ אביגדור ליברמן בפרשת חברות הקש, והביא לזיכויו בפרשת השגריר. 

מוקדם יותר היום נודע כי נפתלי מאיים להגיש בשבוע הבא תביעת לשון הרע נגד נתניהו. נפתלי נפגש הבוקר עם עורך דין המתמחה בתחום, לאחר שבליכוד האשימו אותו השבוע כי הוא אחראי להוצאות המופרזות במעון ראש הממשלה.

"נגמרו הימים שבהם כל אחד אומר מה שהוא רוצה, בלי שמץ של אמת ובלי לקחת אחריות", אמר נפתלי. "יש גבול להתעללות ולהתעמרות שאדם אחד יכול לשאת על גבו. אני אדם רגיל. אדם פשוט. מקום העבודה שלי לא עמד בהתחייבויותיו כלפיי והפר אינספור חוקי עבודה כלפיי כעובד. בחלומותיי השחורים ביותר לא חלמתי שכך ינהג ראש ממשלה בישראל, ויטיל עליי את האחריות להוצאות הפרטיות שלו ושל בני משפחתו".

בנוסף, נפתלי איים להגיש תביעת לשון הרע נגד גורמים שונים שניסו לקשור בינו לבין מסקנות דו"ח מבקר המדינה שפורסם השבוע, בהם יועץ ראש הממשלה ניר חפץ והשר לנושאים אסטרטגיים יובל שטייניץ. נפתלי קרא לעובדי מעונו של ראש הממשלה להצטרף למאבקו. "אני יודע שאתם מפחדים. כקבוצה, הם לא יעזו להמשיך לפגוע בנו", אמר.

ממצאי הדו"ח - בעניין הוצאות מעונות ראש הממשלה (הפרטיים והרשמי) המשולמות מכספי משלם המסים בשנים 2009–2013 - כוללים הוצאות מופרזות, עקיפה של מגבלות תקציב בדרכים מפותלות, פעולות בזבזניות וחוסר רגישות ציבורית.

לקראת פרסום הדו"ח ביום שלישי האחרון, תדרך נתניהו את חברי הכנסת של מפלגתו והורה להם להטיל את האשמה על התקציב המנופח שהוקצה למעונו הרשמי על אב הבית המסוכסך עמו, מני נפתלי. גם בתגובה הרשמית שנמסרה מהליכוד ערב פרסום הדו"ח נאמר כי נפתלי הוא האשם בהוצאות המופרזות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ