מהגר מאריתריאה שהורשע באונס בת 83 נידון ל-23 שנות מאסר

השופטים קבעו כי מדובר במעשים שנעשו "בנסיבות קיצוניות, כמעט חסרות תקדים בחומרתן, במדרג חומרה בין הגבוהים ביותר בתחום עבירות המין"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) 23 שנות מאסר על רובל פדול, פליט מאריתריאה, בגין אונס של קשישה בת 83 והורה לפצותה בסכום של 100 אלף שקל. 

האירוע התרחש בדצמבר 2012 בסביבות השעה תשע בבוקר. ק', קשישה המתגוררת בגפה בתל אביב, ישבה בחצר הביתה. בשלב מסוים פדול קפץ מעל הגדר ונכנס לחצר. הוא התנפל  עליה ומיד לאחר שניסתה לזעוק לעזרה, סתם את פיה.

בהמשך, הפיל אותה על מזרון שהיה מונח בחצר הבית, ואנס אותה. גם כשהציעה לו לקחת כסף ולהניח לה לנפשה, הוא סירב והמשיך במעשיו. אלה הופסקו רק כשקרוביה של ק' הגיעה לבקרה והבחינו בו, אז הוא נמלט מהמקום. כתוצאה ממעשיו של רובל שגרמה לה לחבלות, ק' אושפזה בבית החולים למשך כשבוע.

רובל פדול בבית המשפט לפני שנתייםצילום: דניאל בר און

פדול, כיום בן 20 הגיע לישראל ב-2011, והוכר כפליט. כשהיה בן 14 וחצי עזב את בית הוריו ועבר לסודר ולאחר חודש הגיע לישראל. בעדותו סיפר שבתקופה לפני מעצרו בגין תיק זה נהג לשתות אלכוהול באופן מופרז. בשלב גזירת העונש השופטים היו חלוקים לגבי האם בשעת המעשה הוא היה קטין או בגיר, בשל היעדר מסמכים, אולם בסוף נקבע שהוא בגיר.

מהתסקיר שנערך לק' עולה כי חלה התדרדרות קשה במצבה הנפשי והפיזי וכיום היא במרכז סיעודי. הפרקליטות ביקשה להטיל על רובל עונש שבין 22 ל-26 שנות מאסר בפועל, והשוותה בין היתר לאכזריותו של מקרה האונס בגן העיר.

סנגורו ביקש להסתפק בעונש שבין 5-15 שנות מאסר. "הנאשם נדד מרחקים כדי לשבור רעב. מפעם לפעם הנאשם שתה אלכוהול וזה מה שהביא אותו לבצע את העבירה", אמר בשלב הטיעונים לעונש. רובל עצמו התנצל על מעשיו, והביע חרטה וביקש שיתחשבו בו.

ראש הרכב השופטים, גלעד נויטל, כתב בגזר הדין: "קשה לבטא עד תום את שאט הנפש המתעוררת למקרא מעשי הנאשם בנסיבות ביצועם. אומנם כל עבירת מין באשר היא חמורה ומקוממת, אך מעשי הנאשם נשוא תיק זה חמורים ומסלידים ביתר שאת. מעשי הנאשם פגעו פגיעה טראומתית עמוקה, בוטה וקשה במתלוננת".

"כאמור, המתלוננת היא אשה קשישה בת 83 שנה, שבוקר אחד חרב עליה כל עולמה לאחר שהנאשם התפרץ לתוכו באלימות, והנחית עליה מכה קשה ומזוויעה כשביצע בה עבירות מין קשות, מספר פעמים. הנאשם ביצע את מעשיו הנפשעים, השפלים והאכזריים בלי לגלות זיק של צלם אנוש וחמלה, במשך שעות, תוך שאוזניו אטומות לתחנוניה ולבכייה של המתלוננת הקשישה. מדובר במעשים שנעשו אפוא בנסיבות קיצוניות, כמעט חסרות תקדים בחומרתן, במדרג חומרה בין הגבוהים ביותר בתחום עבירות המין. כאמור, לא מצאתי בפסיקה מקרה הדומה במכלול נסיבותיו למקרה כה יוצא דופן בחומרתו כלפי קורבן קשיש/ה, כבתיק זה בעניינה של המתלוננת הקשישה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ