עדות אב הבית על התנהלות מעון רה"מ תועבר לבחינת הפרקליטות; במשטרה יזמנו עובדים נוספים להעיד

לפי הערכות, רק לקראת סוף השבוע הבא יחליטו בפרקליטות אם לפתוח בחקירה פלילית על הנעשה במעון ראש הממשלה; גורם בכיר במשטרה: לא יהיה מנוס מזימון בני הזוג נתניהו לחקירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

החומרים שסיפק אב מעון בית ראש הממשלה, מני נפתלי, בעניין אי-סדרים לכאורה בבית ראש הממשלה יועברו רק מחר (ראשון) מהמשטרה לעיון הפרקליטות שתגבש חוות דעת. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין צפוי לטוס אחר הצהריים ללונדון ולשוב ביום שלישי. רק לאחר מכן תכונס ישיבה בהשתתפות הגורמים הרלוונטים בפרקליטות המדינה - ככל הנראה לקראת סוף השבוע הבא - שבה יוכרע האם יש מקום לפתוח בחקירה או בדיקה פלילית

המשטרה צפויה לזמן בקרוב עובדים נוספים - בהווה ובעבר - ממעון ראש הממשלה לחקירה. לאחר מכן, יצטרכו במשטרה להיכנס לסוגיה של זימון לחקירה או לעדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. גורם בכיר במשטרה טוען כי לא יהיה מנוס מגביית עדות מהשניים בשלב כלשהו, אולם הוא הדגיש שבנקודת הזמן הנוכחית בני הזוג נתניהו לא אמורים להגיע להעיד. 

מני נפתלי בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

בעדותו ביום שישי סיפר נפתלי במשך 11 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח״ה) על דפוס התנהגות של גלגול הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו על הקופה הציבורית. כך למשל, קיים חשד להעסקת עובדת מעון ראש הממשלה כמטפלת של אביה של שרה נתניהו, והעברה של מוצרים המיועדים למעון הרשמי בירושלים לבית הפרטי בקיסריה. חלק מעדותו גובתה במסמכים, חשבוניות והקלטות, שככל הנראה נעשו בדיעבד. 

במשטרה אומרים שכל האירועים עליהם דיבר נפתלי פורסמו, והיו ידועים למבקר המדינה וליועמ"ש עוד לפני תחילת עדותו. במשטרה טוענים שקיבלו מסמכים וראיות נוספות שיכולים לתמוך בדבריו של נפתלי, אולם עדיין לא ברור אם מדובר במעשים שמגיעים לרף הפלילי, ובמקומות שיש ספק סבורים החוקרים שהמעשים הם פליליים במישור הנמוך ביותר. 

וינשטיין העביר את חומרי הגלם ששימשו את מבקר המדינה בבדיקתו לבחינה של המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. הפרקליטות תבחן את המידע שמסר מני נפתלי הן בעדותו במשטרה, הן בתצהיריו כפי הגיש לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בתביעתו נגד בני הזוג נתניהו, דו"ח המבקר לרבות פרשת החשמלאי, פרשות הבקבוקים ורהיטי הגן וקצוות חוט נוספים שלא נבדקו על ידי המבקר. 

בערב שישי דיווח אמנון אברמוביץ' בחדשות ערוץ 2 כי בפרשת החשמלאי, נבדק חשד שהעסקתו על ידי משרד ראש הממשלה לצורך עבודות בבית בקיסריה נועדה לכסות חובות עבר של משפחת נתניהו לחשמלאי אבי פחימה, בדומה לפרשת המתנות וההובלות (פרשת עמדי) שנחשפה בסוף שנות ה-90.

פרקליטה של משפחת נתניהו, עו"ד דוד שמרון, הכחיש שלמשפחת נתניהו היה חוב כלשהו לפחימה. נתניהו שכר לאחרונה את שירותיו של הסנגור יעקב וינרוט ששיגר לוינשטיין חוות דעת משפטיות לפיהן בפרשות הבקבוקים, רהיטי הגן ופרשת החשמלאי אין מעשים פליליים. לפי הדיווח בחדשות 2, וינרוט טען בחוות הדעת כי חוק הבקבוקים מעניק את קבלת ההחזר לבעל הבקבוקים או לאוספם, ואין חולק כי שרה נתניהו היא זו שאספה אותם ולכן זכאית לקבל את הכסף. וינרוט ווינשטיין יצגו את נתניהו בפרשת המתנות וההובלות שנסגרה בשנת 2000 מחוסר ראיות, על ידי היועץ המשפטי לממשלה לשעבר אליקים רובינשטיין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ