דנינו על עדותו של מני נפתלי: "על פניו יש כאן מקום לבדיקה"

בהתייחס לעדותו של מי שהיה אב בית מעון רה"מ, אמר המפכ"ל כי וינשטיין צריך לקבל את ההחלטה בנושא: "החומר יועבר היום ליועץ המשפטי. הם יצטרכו לראות מה יש בו"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, התייחס הבוקר (ראשון) לעדות שמסר מני נפתלי בנושא  אי-הסדרים לכאורה במעון ראש הממשלה, ואמר כי "על פניו יש כאן מקום לבדיקה, אבל צריך שהיועץ המשפטי יקבל את ההחלטה".

בהתייחס לעדותו שלשום של אב בית מעון ראש הממשלה לשעבר, אמר דנינו בטקס הענקת דרגות במשטרה כי "זו לא בדיקה. אנו גבינו עדות במשך שעות ארוכות ורבות עד כמעט אור ליום שישי בבוקר. החומר היום יועבר ליועץ המשפטי. הם יצטרכו לבחון אותו, הם יצטרכו לראות מה יש בו, מה הוא מוסיף על החומרים שקיבלו מהמבקר. במידה והם יחליטו, צריך להבין - הם צריכים לקחת הכול יחד ולקבל החלטה".

בעדותו ביום שישי סיפר נפתלי במשך 11 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) על דפוס התנהגות של גלגול הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו על הקופה הציבורית. כך למשל, קיים חשד להעסקת עובדת מעון ראש הממשלה כמטפלת של אביה של שרה נתניהו, והעברה של מוצרים המיועדים למעון הרשמי בירושלים לבית הפרטי בקיסריה. חלק מעדותו גובתה במסמכים, חשבוניות והקלטות, שככל הנראה נעשו בדיעבד.

דנינו בכנס משטרה ביפו, בדצמברצילום: מוטי מילרוד

המפכ"ל הוסיף: "צריך להבין שקשה נורא לאמוד את החומר בלי לראות את הדו"ח של המבקר. אני לא ראיתי את הדו"ח, אני רק יודע מה הוא מסר. היועץ המשפטי יצטרך לעבור על החומר ולקבל החלטה. בוא נשאיר לו לקבל את ההחלטה. בסופו של דבר המינוחים של בדיקה או חקירה הם מבחינתנו זהים, כי בדרך כלל חלק גדול מהחקירות התחילו בבדיקות".

החומרים שסיפק נפתלי, בעניין אי-סדרים לכאורה בבית ראש הממשלה יועברו כאמור מהמשטרה לעיון הפרקליטות שתגבש חוות דעת. רק לאחר שיהודה וינשטיין ישוב מחו"ל מחרתיים, תכונס ישיבה בהשתתפות הגורמים הרלוונטים בפרקליטות המדינה - ככל הנראה לקראת סוף השבוע הבא - שבה יוכרע האם יש מקום לפתוח בחקירה או בדיקה פלילית. 

המשטרה צפויה לזמן בקרוב עובדים נוספים - בהווה ובעבר - ממעון ראש הממשלה לחקירה. לאחר מכן, יצטרכו במשטרה להיכנס לסוגיה של זימון לחקירה או לעדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. גורם בכיר במשטרה טוען כי לא יהיה מנוס מגביית עדות מהשניים בשלב כלשהו, אולם הוא הדגיש שבנקודת הזמן הנוכחית בני הזוג נתניהו לא אמורים להגיע להעיד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ