מני נפתלי למפכ"ל דנינו: מאיימים עלי, אני דורש אבטחה

פרקליט אב הבית לשעבר כתב בפנייתו לדנינו, שפורסמה בערוץ 2, כי נעשה ניסיון לתקוף את נפתלי וכי קיבל איומים על חייו כמו "נשחט אותך אם לא תעזוב את ביבי"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אב בית מעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי, פנה הערב (ראשון) למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בדרישה לאבטחה בשל איומים ממשיים על חייו, כך פורסם בחדשות ערוץ 2.

פרקליטו של נפתלי, עו"ד עופר אלמוג פנה לדנינו וכתב כי החל משלשום "קיבל מרשי איומים על חייו בפייסבוק", ובהם "נשחט אותך אם לא תעזוב את ביבי", ו"נוריד לך את הראש כמו דאעש".  כמו כן, כתב אלמוג בפנייתו כי בעת שנפתלי היה היום בעפולה, "אחד מבעלי החנויות יצא לעברו, ירק בפניו וניסה לתקוף אותו תוך שהוא צועק 'רד מהסיפור של ביבי, אני אגמור אותך'". פרקליטו הוסיף כי נפתלי חושש לביטחונו.

דנינו התייחס הבוקר לעדות שמסר נפתלי בנושא אי-הסדרים לכאורה במעון ראש הממשלה, ואמר כי "על פניו יש כאן מקום לבדיקה, אבל צריך שהיועץ המשפטי יקבל את ההחלטה". בהתייחס לעדותו שלשום של אב בית מעון ראש הממשלה לשעבר, אמר דנינו כי בפרקליטות, שחומר העדות הועבר אליה היום, "יצטרכו לבחון אותו, הם יצטרכו לראות מה יש בו, מה הוא מוסיף על החומרים שקיבלו מהמבקר. במידה והם יחליטו, צריך להבין - הם צריכים לקחת הכול יחד ולקבל החלטה".

רק לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ישוב מחו"ל מחרתיים, תכונס ישיבה בהשתתפות הגורמים הרלוונטים בפרקליטות המדינה - ככל הנראה לקראת סוף השבוע הבא - שבה יוכרע האם יש מקום לפתוח בחקירה או בדיקה פלילית. המשטרה צפויה לזמן בקרוב עובדים נוספים - בהווה ובעבר - ממעון ראש הממשלה לחקירה.

בעדותו ביום שישי סיפר נפתלי במשך 11 שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) על דפוס התנהגות של גלגול הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו על הקופה הציבורית. כך למשל, קיים חשד להעסקת עובדת מעון ראש הממשלה כמטפלת של אביה של שרה נתניהו, והעברה של מוצרים המיועדים למעון הרשמי בירושלים לבית הפרטי בקיסריה. חלק מעדותו גובתה במסמכים, חשבוניות והקלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ