תחקיר עובדה: בני הזוג נתניהו ניסו להשית עלות שיפוץ פרטי בביתם בקיסריה על חשבון הציבור

לפי התחקיר בני הזוג קיבלו הצעת מחיר לפני מינוי נתניהו לראשות הממשלה, אך ביקשו להעביר אותה למשרד רה"מ. נתניהו: פעלתי כדין, זהו מסע מתוזמן של שקרים והכפשות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

בני הזוג בנימין ושרה נתניהו שיפצו את ביתם הפרטי שבקיסריה בעלות של 22,000 שקל וניסו להשית את העלות על חשבון הציבור, כך לפי תחקיר שפורסם אמש (שני) בתוכנית "עובדה".

לפי הדיווח, בני הזוג שכרו את הקבלן בני קרן לפני מינויו של נתניהו לראשות הממשלה בשנת 2009 לצורך שיפוצים בביתם. לאחר מכן פנה גורם במשרד ראש הממשלה וניסה להעביר את הצעת המחיר של קרן למשרד, אך קרן סירב. לבסוף שילם הזוג נתניהו את עלות השיפוץ בעצמו. 

לדברי הקבלן, בני קרן, הוא הגיש לבני הזוג הצעת מחיר בגובה 22,000 אלף שקלים. לאחר שנתניהו התמנה לראשות הממשלה, מספר קרן, התקשר אליו עזרא סיידוף, שהציג עצמו כראש יחידת הבינוי במשרד ראש הממשלה וביקש ממנו להעביר את הצעת המחיר למשרד. "אני סירבתי, נתתי הצעה למשפחת נתניהו", כך קרן. 

הוא הוסיף כי לאחר שסיים את עבודת השיפוץ, איש לא דיבר איתו, וכשניסה להשיג את בני הזוג ניתנו לו "כל מיני תירוצים". לדבריו, רק לאחר כחודשיים נאמר לו כי שרה נתניהו מעוניינת להיפגש עמו.

"ישבתי איתה ליד הבריכה, ומה היא אומרת? שראש הממשלה מרוויח 13 אלף שקל בחודש ושהוא שכיר ושהם לא עשירים כמו החברים", אמר קרן לעובדה, "ואז היא אמרה: 'אז אני אתן לך את זה בשני תשלומים. אני משלמת לך כי הממשלה לא שילמה – אבל המדינה תשלם. הם צריכים לשלם על זה'. כאילו המדינה היא משהו שמנצלים אותה למשהו. הייתי המום מהדיבורים". לבסוף קיבל קרן את התשלום מבני הזוג. 

מאוחר יותר נעשו במעון ראש הממשלה שיפוצים נוספים, על חשבון המדינה, בעלות של כ-52,000 שקלים. לפי קרן, הוא הצביע על הליקויים שתוקנו בשיפוצים אלה עוד בטרם מינויו של נתניהו לראשות הממשלה.  

בסוף השבוע העיד אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, בין היתר על כך שעזרא סיידוף היה מעורב לכאורה בגלגול הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו אל הקופה הציבורית. היום אף פורסם כי סיידוף מונה לסמנכ"ל הנכסים והמבצעים במשרד ראש הממשלה ללא קבלת אישור במשרד ראש הממשלה מנציבות שירות המדינה, על אף שבעבר נקבע שלא יעסוק בכספים ללא אישור מהנציבות. 

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "במעונו הפרטי של ראש הממשלה מתקיימים דיונים ופגישות ומתארחים אישים מהארץ ומחו"ל. לפי הנוהל המדינה משתתפת בהוצאותיו, וכך היה גם אצל ראשי ממשלה קודמים. יש לציין שמשפחת נתניהו משלמת מכיסה עבור הארנונה, הביטוח וכל הוצאות הבריכה".

מטעם בנימין נתניהו נמסר: "ראש הממשלה ורעייתו פעלו כדין בכל הנושאים. מדובר בחלק ממסע מתוזמן של הכפשות, שקרים ורכילות נגד ראש הממשלה ורעייתו. ברגעים גורליים אלה, ראש הממשלה מתמקד במאמץ לבלימת הסכם הגרעין המסוכן עם איראן".

מפרקליטו של עזרא סיידוף, עו״ד גדי טל, נמסר בתגובה: "כל מה שבוצע, בוצע כשורה. לא אושרו על-ידי מרשי דברים שחרגו מהנוהל ומהחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ