וינשטיין יכנס מחר דיון בממצאי עדות מני נפתלי; הפרקליטות תמליץ להרחיב את הבדיקה

הישיבה תעסוק גם בבחינת הקלטות שמסר נפתלי וחומר ששימש את מבקר המדינה להכנת הדו"ח על מעון רה"מ. במשטרה העריכו: לא יהיה מנוס מלזמן לחקירה את בני הזוג נתניהו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יכנס מחר (חמישי) ישיבה שתעסוק בממצאי בדיקת עדותו של מני נפתלי בעניינם של בני הזוג נתניהו וההקלטות שמסר, לצד חומר שהעביר לפרקליטות מבקר המדינה יוסף שפירא. בישיבה ישתתפו פרקליט המדינה שי ניצן ואנשי הצוות המיוחד במחלקה הפלילית בפרקליטות, בראשות עו"ד תמר בורנשטיין. הפרקליטות צפויה להמליץ ליועץ להעמיק את הבדיקה ולזמן לחקירה באזהרה עובדים במעון ראש הממשלה, בהם גם סמנכ"ל במשרדו, עזרא סיידוף. במשטרה העריכו כי לא יהיה מנוס מלזמן לחקירה גם את בני הזוג נתניהו.

נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, צפוי להגיע מחר למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה לצורך השלמת עדותו. בסוף השבוע שעבר העיד נפתלי 11 שעות במשרדי היחידה, לאחר שווינשטיין אישר להעניק לו חסינות חלקית מפני הפללה עצמית. לעדותו, בני הזוג נתניהו גלגלו באופן שיטתי הוצאות פרטיות על הקופה הציבורית והעבירו מוצרים שיועדו למעונם הרשמי בירושלים לביתם הפרטי בקיסריה. בין היתר, הוא סיפר כי עובדת מעון ראש הממשלה הועסקה כמטפלת של אביה של שרה נתניהו. עורך דינו עופר אלמוג אמר כי נפתלי העביר לחוקרי המשטרה מסמכים והקלטות, שרובן נעשה בדיעבד. 

ביום ראשון השבוע הועברה עדותו של נפתלי לפרקליטות, ולמחרת הוא שב והעיד במשרדי יאח"ה. נפתלי סיפר אז כי הוא סובל מאיומים ומהתנכלויות, ובעקבותיהם ביקש לאבטח אותו. בפרקליטות בחנו השבוע את עדות נפתלי ואת הראיות שסיפק, ואת חומרי הגלם ששימשו את מבקר המדינה בדו"ח המבקר. אלה עוסקים בפרשות החשמלאי, הבקבוקים ורהיטי הגן, וכן בקצות חוט נוספים שלא נבדקו על ידי המבקר. 

וינשטיין שהה בימים האחרונים בכנס משפטי בינלאומי לציון 800 שנה לחתימת המגנה כרטה, שבו ייצג את ישראל עם נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור. השבוע התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לעדות שמסר נפתלי ואמר כי "על פניו יש כאן מקום לבדיקה, אבל צריך שהיועץ המשפטי יקבל את ההחלטה".

מני נפתלי מגיע לחקירה במשרדי יאח"ה, החודשצילום: מוטי מילרוד

אתמול הגיש נפתלי תביעת דיבה נגד הליכוד, מנהל מסע הבחירות של המפלגה, ניר חפץ, ועורכי דינו של נתניהו, שייצגו את עמדתו בתקשורת לאחר פרסום דו"ח המבקר בנושא ההתנהלות במעונו - דוד שמרון, יעקב בורובסקי, שולמית אשבול ויוסי כהן. עוד נתבעו אמנון זכאי, קניין במשרד ראש הממשלה, ועפרה שמשון, לשעבר מבשלת במעון שפרסמה מכתב שבו תקפה את נפתלי. נפתלי תובע חצי מיליון שקלים בטענה שניסו לבצע בו "סיכול ממוקד" ו"לטפול עליו את האשם בהוצאות המנופחות של מעון ראש הממשלה".

בתביעתו תיאר הוצאות חריגות ומנופחות במעון. כך, לדבריו, כשרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ביקשה להזמין את השף שלום קדוש לבשל בבית ראש הממשלה וההוצאה חרגה מהתקציב, היא דיווחה על מספר רב יותר של סועדים משהיו בפועל, וכך נעשה גם באירועים פרטיים אחרים של המשפחה במשטרה להגדיל את התקציב. נפתלי טען עוד כי בני הזוג השתמשו תקציב של 40 אלף שקל שקיבלו לצורך שיפוץ שני חדרי השינה בקומה העליונה להקמת מספרה פרטית במעון. בנוסף, לטענתו, שרה נתניהו השתמשה בכספי הקופה הקטנה להוצאות פרטיות. 

בתוך כך נחקר השבוע תושב עפולה שהתלונן במשטרה נגד נפתלי, בחשד שהגיש תצהיר כוזב. טען כי בהיותו אב הבית במעון ראש הממשלה ראה אותו מגיע בסופי שבוע לבקר את בני משפחתו בעיר ומביא להם ארגזים ובהם מוצרי מזון וחומרי ניקוי, שנלקחו מבית ראש הממשלה. במשטרה פקפקו במהימנותו של האיש בשל סתירות בין העדות שמסר לחוקרים והתצהיר שהגיש, וחושדים כי הוא נשלח להגיש את התלונה בידי בעלי עניין. לכן הפכה עדותו לחקירה באזהרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ