בת 82 מואשמת בהריגת שותפתה לחדר בבית אבות בחיפה

לפי כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי, התפתח בין השתיים עימות במהלכו היכתה וחנקה קלרה לוין את קירה בקר וגרמה למותה. מעצרה של הנאשמת הוארך עד ל-10 במארס

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד קלרה לוין, בת 82, בגין הריגת שותפתה לחדר, קירה בקר בת 90, בבית אבות בחיפה, לפני כשלושה שבועות. מעצרה של הנאשמת הוארך עד ל-10 במארס בתנאי אשפוז לצורך המשך הסתכלות פסיכיאטרית.

לפי כתב האישום, שהגישה עו"ד ענבל ברנסון, בסביבות השעה 15:00 ב-6 בפברואר החל ויכוח בין לוין לבקר שהתפתח לעימות פיזי במהלכו הכתה הנאשמת את המנוחה בפניה וחנקה אותה. לאחר מכן, הזעיקה הנאשמת עזרה על ידי לחצן המצוקה.

עובדי בית האבות שהגיעו לחדר, מצאו  בקר מוטלת על הרצפה, שכובה על צדה כשבידה סכין. בכתב האישום נכתב כי "כתוצאה ממעשיה של הנאשמת .... נגרם מותה של המנוחה" מחנק ומוסבר כי המוות נגרם ככל הנראה בעקבות הפעלת לחץ על הצוואר. עם זאת צוין כי לא ניתן לשלול שחסימה של הפה והאף גרמה אף היא בסופו של דבר למוות. בנוסף, לפי כתב האישום במהלך העימות נפצעה הנאשמת.

הנאשמת לוין בבית המשפט המחוזי בחיפה, החודשצילום: רמי שלוש

בתום הדיון בהארכת המעצר אמר עו"ד אודי גנון, המייצג את משפחת בקר, כי "המטרה שלי כאן היא לשמור על כבודה ולשמור על זכויות משפחת הקורבן". לדבריו, "היינו מעדיפים שסעיף האישום יהיה רצח אבל זה היה צפוי ואנו מקבלים את הסברי הפרקליטות לגבי מה שהביא לסעיף הספציפי של הריגה בכתב האישום".

עורך הדין ליאוניד פרחובניק, המייצג את הנאשמת מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר בתום הדיון כי "גם כתב האישום מציין שהיה כאן מאבק, והקשישה דובקת בגרסתה שהיא נאלצה להגן על חייה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ