מני נפתלי התלונן במשטרה: פרצו לביתי בעפולה

בשלב זה עדיין לא ברור האם נגנבו פריטים והאם יש קשר לעדותו בעניינם של בני הזוג נתניהו. בתחילת השבוע פנה למפכ"ל וסיפר כי קיבל איומים על חייו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אב בית מעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי, התלונן הערב (שישי) במשטרת עפולה כי פרצו לביתו בעיר. על פי תלונתו, הוא שב היום לביתו לאחר שלא שהה בו ביממה האחרונה וכשנכנס פנימה ראה כי "הבית הפוך" וזה לא הותיר לו מקום לספק כי מישהו פרץ לשם. למקום הוזעקו אנשי זיהוי פלילי שהחלו לאסוף ראיות בדירה.

יש לציין כי בשלב זה לא ברור עדיין מה קרה במקום, האם נגנבו דברים והאם יש קשר בין המעשה לכאורה לבין עדותו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו – או שמא היתה זו פריצה אקראית. 

בתחילת השבוע פנה נפתלי למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בדרישה לאבטחה בשל איומים ממשיים על חייו. פרקליטו של נפתלי, עו"ד עופר אלמוג כתב לדנינו כי החל מיום שישי שעבר קיבל איומים בפייסבוק ובהם "נשחט אותך אם לא תעזוב את ביבי", ו"נוריד לך את הראש כמו דאעש".  כמו כן, כתב אלמוג בפנייתו כי באותו היום היה נפתלי בעפולה ו"אחד מבעלי החנויות יצא לעברו, ירק בפניו וניסה לתקוף אותו תוך שהוא צועק 'רד מהסיפור של ביבי, אני אגמור אותך'". פרקליטו הוסיף כי נפתלי חושש לביטחונו.

הבניין בעפולה שבו נמצאת דירתו של מני נפתלי, היוםצילום: גיל אליהו

למחרת, ביום שני, נחקר ביחידת להב 433 תושב עפולה שהגיש תלונה נגד נפתלי, בחשד שהגיש תצהיר כוזב למשטרה. האיש, המתגורר סמוך למשפחתו של נפתלי, התלונן כי נפתלי נהג להביא לבני משפחתו ארגזים עם מוצרי מזון, חומרי ניקוי ומוצרים נוספים, שנלקחו מבית ראש הממשלה – ואף הגיש תצהיר על כך. ואולם חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הבחינו שבין העדות שמסר לחוקרים לבין מה שנכתב בתצהיר יש הבדלים מהותיים, המעלים ספק באמינות דברי המתלונן. המשטרה חושדת כי המתלונן נשלח מטעמו של גורם אינטרסנטי, והחליטו להפוך את עדותו לחקירה תחת אזהרה בחשד להגשת תצהיר כוזב. 

אמש החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפתוח בבדיקה פלילית של ההתנהלות במעון ראש הממשלה, אולם רק לאחר הבחירות. ההחלטה התקבלה בתום פגישה שנמשכה שעות ארוכות בהשתתפות נציגי המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, שעסקה בממצאי בדיקת עדותו של נפתלי בעניינם של בני הזוג נתניהו וההקלטות שמסר, לצד חומר שהעביר לפרקליטות מבקר המדינה יוסף שפירא. 

הבדיקה תתמקד בשיטה שנחשפה בחומרים שנאספו עד כה, והיא גלגול הוצאות פרטיות של בני הזוג נתניהו על הקופה הציבורית. עוד תיבדק פרשת החשמלאי, והחשד שהעסקת החשמלאי תוך "המצג המטעה" נועדה להחזיר חוב עבר לחשמלאי אבי פחימה. עוד ייבדקו קצוות חוט נוספים שלא נבדקו על ידי מבקר המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ