אביו של אייל גולן הורשע בשידול לזנות: צפוי לרצות שנתיים מאסר

אם בית המשפט יאשר את ההסדר, דני ביטון ירצה מאסר של שנתיים וישלם פיצויים של 150 אלף שקלים למתלוננות. לפי הפרקליטות, ההסכם נחתם על דעתן ובהסכמתן

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ראשון) את דני ביטון, אביו של אייל גולן, בשורה של עבירות חמורות, בהן שידול לזנות בנסיבות מחמירות וקבלת שירותי זנות מקטינות. ביטון הודה בעבירות, בהתאם להסדר הטיעון שחתם עם הפרקליטות, לפיו ירצה עונש מאסר של שנתיים בכלא וישלם פיצוי בגובה 50 אלף שקל לכל אחת משלוש המתלוננות.

התובעת עורכת הדין דליה אברמוף אמרה בדיון שהתקיים היום, כי כל נפגעות העבירה הביעו את הסכמתן להסדר והוא על דעתן. לבקשת התובעת, הוצא נגד ביטון צו עיכוב יציאה מהארץ. בדיון הבא שיתקיים ב-19 באפריל ינסו כל אחד מהצדדים, הסנגור ששי גז והתובעת, לשכנע את הרכב בית המשפט בראשות השופט גלעד נויטל, לאמץ את הסדר הטיעון.

בכתב האישום נגד ביטון נכתב כי הוא "עשה שימוש בקרבתו המשפחתית לאייל, על מנת לקדם מעמדו בקרב מעריצות של אייל ובקרב מכריו, תוך שימוש תחבולני במעריצות הצעירות ותוך התייחסות מבזה ומשפילה כלפיהן, כאילו היו חפץ לסיפוקו ולשירותו, לרבות מאוויו המיניים, כמו גם של מכריו. הנאשם נהג באופן שיטתי ותדיר לפגוש במעריצות של אייל, נערות בגילאי 15–20, בהופעות ובתוכניות בהן השתתף אייל, לרבות תוכניות הטלוויזיה 'אייל גולן קורא לך' ו'הכוכב הבא', להציג עצמו כאביו של אייל ולהציע לנערות להיפגש עם אייל, להצטלם עמו ו/או להצטרף אל הנאשם להופעות ותוכניות בהן אייל נטל חלק, והכל תוך ניצול רצונן של הנערות להימצא בקרבת אייל ולחסות בהילה של עולם הזוהר. על בסיס הבטחות אלו, ובמטרה לפגוש באייל ולהיות בקרבתו, נהגו הנערות למסור לנאשם פרטי התקשרות עמן".

דני ביטון בבית המשפט ב-2013צילום: מוטי מילרוד

ביטון נהג להזמין אותן נערות למפגשים, תוך שהוא מתרברב קודם לכן בפני מקורביו על כוונתו שהן יספקו לו שירותי מין. הוא נהג לתאר בפניהם אילו אקטים מיניים יבוצעו בנערות.

כתב האישום מייחס את ניצולו של ביטון לסיפור חייהן הקשה של הנערות, מצוקתן הכלכלית והחברתית, שהיקשו עליהן לסרב לדרישותיו. "כך הנאשם, בהכירו וביודעו את הערצת הנערות לאייל, כמו גם את מצבן האישי, הכלכלי והמשפחתי המורכב, קנה את הסכמתן לאספקת שירותי מין לו ולמכריו, כל זאת בתמורה להבאת הנערות לאירועים בהם אייל נטל חלק, להופעות של אייל, בילויים במועדונים, הבאתן אל ביתו של אייל וכמו כן בתמורה הכוללת תשורות זעומות כגון אספקת סיגריות, רכישת תכשיטים ומתן סכומי כסף מזומן", נכתב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ