סרטון תיעד אדם משתלח בדנינו במסעדה - המאבטח איחר להגיע

אדם שהציג עצמו כמאיר מנדלסון התקרב למפכ"ל במסעדה בת"א וקרא לו "שקרן, אידיוט ורמאי". דנינו הציע לו: "בוא נדבר במשרדי". רק לאחר שעזב האיש את המקום נראה מאבטח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סרטון שהועלה שלשום (שישי) ליו-טיוב מתעד חילופי דברים בין מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, לבין אדם שניגש אליו במסעדה בתל אביב, תקף אותו מילולית ואמר לו בין השאר "אתה שקרן או אידיוט. אתה לא יודע מה קורה אצלך". המאבטח שהיה בסביבה לא נחלץ לעזרתו של המפכ"ל והגיע רק לאחר דקה וחצי.

המקרה התרחש כאשר דנינו ישב לבדו במסעדה, כאשר התקרב אליו אדם שהציג עצמו כמאיר מנדלסון, שאמר: "שלום, מר דנינו"? המפכ"ל השיב: "ככה אומרים".

- "שמי מאיר מנדלסון, אתה שקרן או אידיוט. אתה לא יודע מה קורה אצלך"? דנינו השיב לו "אשמח לדבר איתך במשרדי". מנדלסון הוסיף לתקוף את דנינו ואמר "אני לא מאמין לך, אתה שקרן אתה רמאי. או שאתה לא יודע מה קורה אצלך במשטרה. מה אתה מדבר, אם אני הייתי מפכ"ל הייתי יודע מה קורה. וכולם נואפים". דנינו שב על הצעתו: "תבוא למשרדי ונדבר", אך מנדלסון הגיב: "אני לא מעוניין לדבר איתך, לא עם שקרנים ולא עם אנשים בעלי משכל נמוך".

לפי הסרטון, לאחר מכן עזב מנדלסון את השולחן של דנינו כאשר הצטרפה לשולחן סועדת נוספת. בהמשך, רק אחרי שעזב מנדלסון, נראה מאבטחו של דנינו. יש לציין כי מאבטחים נמצאים בצמוד לדנינו אפילו בביקורים בתחנות משטרה או בנאומים בפני שוטרים. במקרה שתועד במסעדה, ככל הנראה התבקש המאבטח להמתין בחוץ.

דובר המשטרה מסר בתגובה: "אבטחת המפכ"ל מתבצעת בהתאם לנהלים קפדניים, תוך שמאבטחיו מצויים כל העת בקשר עין ובקשב ומתערבים בהתאם לנדרש וכך גם היה במקרה המדובר. כחלק מתפקידו ומתפיסת עולמו כמשרת ציבור, מצוי המפכ"ל במגע תדיר עם אזרחים. גם כאשר ניכר כי המגע נוצר לצורך פרובוקציה והשיח מגיע לכדי התנהגות בוטה דוגמת זו של האזרח בסרטון, אין בשיח מילולי כדי להוות איום המצריך התערבותם של המאבטחים".

דנינו נואם בבית הספר החדש לשוטרים כשלצדו מאבטח, בחודש שעברצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ