ראש העיר חדרה לשעבר יפצה את מחליפו בהסכם פשרה בתביעת דיבה

חיים אביטן יפצה ב-100 אלף שקל סה"כ את צבי גנדלמן ושלושה חברי אופוזיציה לשעבר, שטענו כי ניסה להטיל עליהם את האחריות להצתת רכבו ומחסן של העירייה ב-2013

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

הסכם פשרה הושג השבוע בתביעה שהוגשה נגד ראש העיר חדרה לשעבר, חיים אביטן, בגין לשון הרע ונזיקין. התביעה הוגשה בעת כהונתו של אביטן כראש עיר על ידי ארבעה חברי אופוזיציה לשעבר, בהם ראש העיר הנוכחי צביקה גנדלמן וסגניתו חדוה יחזקאלי. לטענתם, אביטן ניסה להטיל עליהם את האחריות להצתת רכבו ומחסן של העירייה בשנת 2013, בראיונות שהעניק אז לתקשורת.

במסגרת ההסכם נקבע כי אביטן ישלם לכל ארבעת התובעים מאה אלף שקלים בסך הכל, בתוספת שכר טרחה לעורכי הדין. זאת, במקום התביעה המקורית לפיצויים של 200 אלף שקלים עבור כל אחד מהתובעים - בסך הכל 800 אלף שקלים - לא כולל הוצאות תביעה ושכר טרחה. במסגרת הפשרה נכתב כי "הצדדים רואים חשיבות רבה בשמירה על שיח ציבורי מכובד ובדרכי נועם וכי ההתרחשויות המתוארות בכתב התביעה, מוטב שלא היו מתרחשות".

בפברואר 2013 הוצת רכבו של אביטן סמוך לביתו. במקביל הוצת גם מחסן של העירייה שבו אוכסנו תחפושות לתהלוכת פורים שהיתה אמורה להתקיים מספר ימים לאחר מכן. זמן מה לאחר מכן נעצרו חשודים במעשה והורשעו בבית המשפט. לפי כתב התביעה התראיין אביטן בכלי תקשורת שונים בהקשר להצתות, ולטענת התובעים היה בדבריו ניסיון להטיל עליהם אשמה בעניין. בתביעה נכתב כי "הפרסומים רוויים בהשמצות והוצאת לשון הרע מצד הנתבע כנגד התובעים, תוך רמיסת כל אמות מידה של הגינות, יושר ואמת כלפי התובעים. הנתבע יצר לקוראים ולמאזינים תמונה מסולפת ושקרית ופגע, או היה עלול לפגוע, פגיעה קשה בתובעים...".

עו"ד תום נוימן, שייצג את אביטן, אמר כי "שמענו את המלצת ביהמ"ש אשר גובה כשמינית מסכום התביעה. לאור ההצעה הנמוכה והרצון להימנע מדיונים מיותרים וברוח טובה, הסכמנו לפשרה". הוא ציין כי הסכום ישולם מכספי חברת הביטוח שבה היה אביטן מבוטח במסגרת תפקידו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ