הוגש כתב אישום נגד ברוך מרזל, על תקיפת פלסטיני בחברון

לפי האישומים, מרזל עבר לפני כשנתיים בחצרו של פלסטיני, וכשהתבקש לעזוב היכה באגרוף בפניו. מרזל: "זה תיק ישן, הפרקליטות לא משלימה עם ריצתי לכנסת"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

משטרת מחוז ש"י הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד ברוך מרזל, המועמד לכנסת מטעם מפלגת יחד, על תקיפה וגרימת חבלה לפלסטיני בחברון.

לפי כתב האישום, בפברואר 2013 ישב עיסא עמרו, פלסטיני הפעיל בארגון צעירים נגד ההתנחלויות, בביתו בחברון. מרזל, שהיה בדרכו לתפילה במערת המכפלה, עבר בחצרו של עמרו, וזה דרש ממנו לעזוב את המקום. בתגובה, מרזל הכה את עמרו באגרוף בפניו. למקום בא חייל שהפריד בין השניים, אך מרזל בעט ברגליו של עמרו.

משטרת מחוז ש"י סגרה בתחילה את תיק התלונה, אך עמרו, באמצעות ארגון יש דין המייצג אותו, הגיש ערר על ההחלטה. בשל כך הוחלט לבסוף על הגשת כתב האישום. הקראת האישומים במשפט נקבעה ליום 28 במאי. 

"תושביה הפלסטינים של חברון נתונים להתעמרות שיטתית ויומיומית מצד אזרחים ישראלים שהתרגלו לכך ששלטון החוק אינו מתקיים באזור זה", אמרה עו"ד נועה עמרמי מהצוות המשפטי של ארגון 'יש דין'. "במובן זה, כתב האישום שהוגש נגד ברוך מרזל הוא יוצא דופן ואנו מברכים על כך. אנו מקווים שהדבר מסמן הפנמה מצד הרשויות כי אזרחים ישראלים תושבי הגדה אינם מעל החוק, וכי רכושם וגופם של פלסטינים אינם הפקר".

מרזל מסר בתגובה כי "מוזר ששבוע לפני הבחירות המשטרה מגישה כתב אישום על אירוע שהתרחש לפני מספר שנים. שולפים מהמגירה תיק ישן של מתלונן עבריין שנזרק אפילו מבצלם. האינטרס ברור — הם מפחדים ומנסים לפגוע בריצה שלי לכנסת בכל דרך. המשטרה והפרקליטות לא משלימים עם החלטת בית המשפט העליון לאפשר לי לרוץ. מדהים עוד יותר שבמשך שנים הם מגלים אוזלת יד בכל הקשור לזועבי אך אתי ידם קלה על ההדק. על אפם וחמתם בשבוע הבא אהיה בעזרת השם חבר כנסת ואלחם בפוליטיזציה של המשטרה ובפרקליטות".

ב–18 בפברואר השנה הפך בית המשפט העליון את החלטת ועדת הבחירות, וקבע כי מרזל יוכל להתמודד לכנסת בבחירות הקרובות. הכרעת בית המשפט מבטלת את החלטת ועדת הבחירות המרכזית, שפסלה גם את התמודדותו של מרזל. לפי החוק, ועדת הבחירות מחויבת להעביר את ההחלטה לבית המשפט העליון לאישורו.

פסק הדין ניתן ברוב של שמונה שופטים נגד אחד (אליקים רובינשטיין). השופטים שהיו בדעת הרוב הם נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, השופטת אסתר חיות והשופטים חנן מלצר, יורם דנציגר, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית וצבי זילברטל.

החלטת ועדת הבחירות לגבי מרזל התקבלה על חודו של קול, ברוב של 17 קולות נגד 16. נציגי המפלגות יש עתיד, המחנה הציוני, מרצ והסיעות הערביות הצביעו בעד, ונגד הפסילה הצביעו הליכוד, ישראל ביתנו ש"ס ויהדות התורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ