שירלי סיידלר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע אישר בצהריים (חמישי) את הסדר הטיעון בעניינה של ריקי עובדיה, תושבת קרית גת בת 39 שהואשמה במעשים מגונים ומעשי סדום בקטינים מתחת לגיל 14, וגזר עליה 18 חודשי מאסר.

לפי ההסדר, עובדיה תרצה מאסר בפועל ובנוסף תחויב לעבור תהליך שיקומי. עובדיה הודתה באישום הראשון, מעשים מגונים בקטינים, ועל פי סעיף זה נגזר העונש המבוקש. בעניין הסעיף השני, מעשי סדום, הדיון ידחה לאחר שחרורה ממאסר, שכן האישום נועד להבטיח את השתתפותה והצלחתה בשיקום. היא אינה מודה באישום בסעיף זה ואם תעבור שיקום מלא, הוא ככל הנראה יימחק. 

עובדיה נמצאת במעצר קרוב לתשעה חודשים, לאחר שנעצרה עם פרסום הפרשה והגשת התלונה נגדה. חודשים אלו מיועדים להיספר כחלק מעונש המאסר. היא אף צפויה לעמוד בקרוב מול ועדת השחרורים לקיצור עונשה, וקיים סיכוי כי תשוחרר כבר בחודשים הקרובים.

הצדדים העידו כי נוצר שיתוף פעולה יוצא דופן על מנת להביא את עובדיה לשיקום אמיתי. פרקליטתה של עובדיה, עורכת הדין נורית שני מהסנגוריה הציבורית, ציינה כי נעשתה חשיבה יצירתית כדי לשים דגש לא רק על ענישה אלא גם על שיקום. לדבריה, "היתה חשיבה רצינית ומחודשת בפרקליטות, שראתה את הצורך הטיפולי יותר מהצורך הענישתי, ורואים זאת בהסדר הטיעון". 

רננה לוי מפרקליטות מחוז דרום אמרה כי מטרת הענישה היא להגן על החברה וכי "ההסדר הכולל בתוכו עונש מאסר בפועל מבטא את לקיחת האחריות של הנאשמת על מעשיה, מביע מחד את חובתה של החברה להגן על קטינים מתחת לגיל 14 באשר הם ואת הצורך להוקיע עבירות מין המבוצעות כלפי הקטינים ומנגד, מושיט יד לנאשמת לנסות לעזור לה לצאת ממעגל העבריינות הייחודי שהיא נמצאת בו ובכך להועיל לה ולחברה כולה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ