הותר לפרסום לבקשת "הארץ": אחיה של שרה נתניהו תבע אותה על לקיחת כספים מהחשבון של אביה

חגי בן ארצי טען בתביעה כי בנק הפועלים אפשר לנתניהו להוציא סכום של 60 אלף שקל מחשבונו של אביהם בניגוד לדין. האחים הגיעו לפשרה ודחו את התביעה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים151
רויטל חובל
רויטל חובל

לבקשת "הארץ", התיר היום (חמישי) בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסם כי אחיה של , חגי בן ארצי, הגיש נגדה תביעה על כך שמשכה כספים מחשבונו של אביהם, שמואל בן ארצי, ללא קבלת רשותו ולדבריו, בניגוד לדין. במארס 2014 הגיעו האחים לפשרה לפיה התביעה תידחה מבלי שצד אחד מודה בטענות הצד האחר. 

התביעה על סך 33 אלף שקל הוגשה ביולי 2012 בבית משפט לתביעות קטנות נגד בנק הפועלים, שביקש לצרף לתביעה את נתניהו. כיוון שמדובר בסכסוך משפחתי, הועבר התיק לבית משפט לענייני משפחה, תוך הטלת צו איסור פרסום גורף על כל הפרטים.

שרה נתניהו ואביה שמואל בן ארצי, ב-2010, כשנה לפני מותוצילום: אוליבייה פיטוסי

בן ארצי טען בתביעה כי בנק הפועלים אפשר לנתניהו להוציא כסף מחשבונו של אביהם ללא קבלת רשותו כיורש ומבלי להתייעץ איתו, אך ורק לפי הוראה של נתניהו, וזאת מבלי שניתן צו שמורה על קיום צוואה. לפי בן ארצי, מדובר בהוצאת סכום של 60 אלף שקל לצורך מודעות בעיתונים ומודעות רחוב לאחר מות אביהם, וכן הוצאות לבניית מצבה על קברו.

חגי בן ארצי בסיור בחברון, ב-1994צילום: אי־אף־פי

בנק הפועלים טען בתגובה כי בעניינים שאינם סובלים דיחוי כמו סידורי לוויה, מודעות אבל וקבורה, אין צורך בהסכמת שני היורשים.

ביולי 2013 דחה השופט דניאל טפרברג מבית משפט לענייני משפחה בירושלים את הבקשה שהגיש "הארץ" להתיר לפרסום את הטענות בתיק. בבקשתו הסתמך "הארץ" בין היתר על פסיקת בית המשפט העליון שהתירה לפרסום את סכסוך הגירושים בין נוני מוזס לרעייתו. "הארץ" ערער על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בירושלים וההכרעה בבקשה המתינה לפסק דין למעלה משנה. כאמור, בשנה שעברה הגיעו השניים הגיעו לפשרה, לפיה התביעה תידחה.

השופט טפרברג דחה את בקשת "הארץ" מבלי שכלל התקיים בפניו דיון בעניין, והיום התפרסם פסק הדין על הערעור, שהוגש באמצעות עו"ד פז מוזר. השופטים משה סובל, תמר בזק-רפפורט ובן ציון גרינברגר, קיבלו את הערעור באופן חלקי והתירו פרסום לקוני של הסכסוך, תוך איסור פרסום כתבי הטענות של הצדדים והפרוטוקולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ