שרה נתניהו בתצהיר לבית הדין: טענות נפתלי חסרות כל בסיס ונועדו להכפיש את שמי

ההבדלים בין התצהיר הרשמי למסמך הלא חתום שהגיש אב הבית לשעבר הם בעיקר סגנוניים, ולא ברור מדוע נמנעה הפרקליטות מלהגיש את התצהיר במועד שנקבע

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים את תצהיר רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתשובה לתביעה שהגיש נגדה אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי, בה הוא תוקף את התנהלותה כלפיו. נוסח המסמך כמעט זהה לנוסח התצהיר הלא חתום שהגיש נפתלי בשבוע שעבר, שלדבריו נכתב על ידי הגברת נתניהו והגיע אליו מידי עובדת במשרד בא כוחה, עו"ד יוסי כהן.

ההבדלים בין גרסאות התצהירים הם בעיקר סגנוניים, והתצהיר הרשמי שהוגש נכתב בלשון מאופקת יותר. כך למשל, הוסר ממנו המשפט לפיו נפתלי צדק באופן חלקי בטענתו כי נתניהו נהגה להטיח בו ביקורת בגלל שהזמין כמויות אוכל רבות מדי.

עם זאת, נותרה התייחסות נתניהו לטענת אב הבית כי אמרה לו: "אנחנו האירופאים עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים". בתצהיר השיבה נתניהו כי "אין זה ממנהגי להתבטא במשפטים מסוג זה ומובן כי לא אמרתי את המשפט המיוחס על ידי התובע".

שרה נתניהו (במרכז) בזמן נאום ראש הממשלה בקונגרס האמריקאי, החודשצילום: עמוס בן גרשום / לע"

סעיף נוסף שהופיע בתצהיר הלא רשמי והושמט במסמך שהוגש היום מתייחס לתביעה בגין לשון הרע, שבו כתבה: "באשר לתביעה מכוח לשון הרע כנגד בעלי, אציין כי דבריו נאמרו לאחר שהתובע פתח במסע פרסומים נרחב כנגדנו".

נשיאת בית הדין בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, נזפה בשבוע שעבר בפרקליטות על הימנעותה מהגשת תצהיר מטעם נתניהו, חרף החלטת בית הדין, והורתה למדינה להגיש את התצהיר עד היום - יומיים לפני הבחירות לכנסת. "החלטות בית הדין אינן בגדר המלצה ויש לקיימן", קבעה פרוז'ינין.

בניגוד לתצהיר הלא רשמי שהגש נפתלי, נתניהו מסרה את תצהירה שהוגש היום בפני עורכת דין ממשרד ראש הממשלה ולא בפני מקורבה, עו"ד כהן. מכיוון ששני התצהירים כמעט זהים, עולה שוב השאלה מדוע הפרקליטות נמנעה מלהגיש את התצהיר במועד המקורי שנקבע.

בתצהיר שהוגש היום כתבה נתניהו, בין היתר, כי נפתלי היה נחוש לעבוד קשה. "הוא הצהיר החל מיום עבודתו הראשון: 'אני היפראקטיבי, אני רוצה לעבוד קשה ולהיות פעיל. עבודתי כמאבטח לא סיפקה אותי והיתה משעממת, שכן נאלצתי להעביר שעות רבות מבלי לעשות כלום'". היא הוסיפה כי "חששותיי בדבר אי־התאמתו של התובע לתפקידו -התאמתו. במהלך עבודתו במעון ראש הממשלה התגלו ליקויים בתפקודו".

היא הכחישה את טענות נפתלי על "העסקה פוגענית", "יחס מתנשא ומזלזל", "השתלחויות חסרות רסן" ו"יחס מחפיר לעובדים", וציינה כי אלה "טענות חסרות כל בסיס שנועדו אך להכפיש את שמי. אני מכחישה את הטענות הללו המופנות כלפיי". לדבריה, "נפתלי השליך לפח ארוחות שהוכנו על ידי עובדת במעון וכשאני ובני משפחתי ביקשנו להשביע את רעבוננו, הוא טען כי העובדת לא הכינה עבורנו ארוחות ולפיכך הוא נאלץ להזמינן ממקור חיצוני".

עוד הוסיפה כי נפתלי עבד שעות רבות מיוזמתו, מבלי שהתבקש ואף שלא היה בכך צורך. נתניהו צירפה לתצהיר מכתבי תמיכה בה של עובדים לשעבר במעון ונותני שירות, בהם הם מספרים על כך שקיבלו ממנה יחס חם ונעים ומבקשים לחזק אותה בתקופה קשה זו.

נפתלי הגיש לפני כשנה תביעת פיצויים בסך מאות אלפי שקלים נגד בני הזוג נתניהו, בטענה כי זכויותיו הופרו וכי היחס לו זכה במעון ראש הממשלה היה מחפיר. עורכות דינו של נפתלי, נעמי לנדאו ונאוה פינצו'ק אלכסנדר, מסרו היום בתגובה להגשת התצהיר כי "הוא מלמד שהפרקליטות מגנה ללא כל שיקול דעת על העסקה פוגענית ובלתי חוקית במעון ראש הממשלה, וחמור מכך - נותנת יד להשתלחות שלוחת רסן וחסרת כל יסוד של הגברת נתניהו בעובד מוחלש שנאבק על זכויותיו". השתיים הוסיפו כי הן מבקשות לדעת מדוע לא הוגש גם תצהיר מטעם הנתבע, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יועץ התקשורת של נפתלי אריק רוזנטל מסר כי "שרה נתניהו ממשיכה בשיטה הידועה והמוכרת - שכבר הפכה לשמה השני של משפחת נתניהו - של הסרת אחריות מכל דבר, ללא יוצא מן הכלל".

לדבריו, נוהל ההכחשה וההכפשה של משפחת נתניהו לא יחזיק מעמד כשיידרשו להסביר כיצד ייתכן שכל כך הרבה עובדים, שלא תמיד מכירים אחד את השני, טוענים כלפיהם טענות "דומות להפליא, שחוזרות על עצמן במהלך השנים". הוא הוסיף כי "עצוב מאוד שהמעסיק מספר 1 בישראל עושה הכל כדי למנוע מנפתלי את זכויותיו בחוק, ופועל במלוא הכוח במטרה להמשיך ולפגוע בו ולהרוס את עתידו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ