דנינו: "התגבשו ראיות מבוססות נגד מעורבים בפרשת ישראל ביתנו"

לדברי מפכ"ל המשטרה, החקירה נמצאת בשלבי סיום ו"אמורים להיות מוזמנים נוספים שייחקרו". הפרקליטות החליטה לסגור מחוסר ראיות את החקירה נגד ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפכ"ל המשטרה רב־ניצב יוחנן דנינו אמר אתמול כי באחרונה חלה התפתחות בחקירת פרשת השחיתות בה מעורבים בכירים במפלגת ישראל ביתנו, בהם גם סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום.

בריאיון לאתר וואלה אמר יוחנן דנינו כי "אנחנו ממשיכים להתקדם ולהתפתח בחקירה הזו, שנגעה בהרבה נושאים שמצויים בתחום האפור של השחיתות הציבורית". המפכ"ל הוסיף כי "החקירה בפרשה נמצאת לקראת סיום. עד כה התגבשו כמה ראיות מבוססות נגד מעורבים מרכזיים, ואמורים להיות מוזמנים חדשים נוספים שייחקרו".

דנינו בבית הספר לשוטרים בקרית אתא, לפני חודשייםצילום: רמי שלוש

במקביל, בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות לחבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) כי החליטה לסגור את התיק נגדו, מחוסר ראיות. בחקירה שנפתחה נגדו לפני קצת יותר משנתיים נחשד סלומיאנסקי בכך ששילם בניגוד לחוק את דמי ההתפקדות של מתפקדים לבית היהודי במסגרת הפריימריז במפלגה בשנת 2012, בתקווה שבתמורה הם יצביעו עבורו בבחירות הפנימיות במפלגה. ההחלטה לסגור את התיק התקבלה על דעת פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

לפי הודעת הפרקליטות, בחקירה הפלילית נמצאו ראיות להעברות כספים במזומן מניסן סלומיאנסקי לקבלן הקולות אביחי אמרוסי בחודשים יולי ואוגוסט 2012, לכאורה בתמורה לסיועו במערכת הבחירות. אולם נמסר כי לא נמצאו די ראיות לכך שסכומים אלו הועברו כמתן החזר למתפקדים בגין דמי ההתפקדות.

החקירה נפתחה בדצמבר 2012, לאחר שחוקר פרטי הקליט את עמרוסי מתרברב באזניו כיצד קיבל, לכאורה, עשרות אלפי דולרים מסלומיאנסקי תמורת מתפקדים שיצביעו עבורו.

הפרקליטות הודיעה כי חרף ההחלטה לגנוז את התיק, הוחלט להעביר את הראיות שנאספו לבחינת מבקר המדינה, לצורך בחינת חשדות לתשלום הוצאות לצורך הפריימריז מעבר לתקרה המותרת, אי דיווח על הוצאות אלה ותשלום ההוצאות במזומן בניגוד לדין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ