נציגת פרקליטות המדינה תקפה את מני נפתלי: "מי מממן אותך?"

בשלב ההוכחות בתביעה שהגיש אב מעון רה"מ לשעבר, הוא סיפר כי נחרד מכמות האלכוהול ששרה נתניהו שותה. משפחת נתניהו בתגובה: "דבריו של מני נפתלי הם שערורייה". נתניהו תעיד בדיון הבא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

שלב ההוכחות בתביעה שהגיש אב מעון ראש הממשלה לשעבר מני נפתלי נפתח היום (רביעי) בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים. זאת לאחר ששני הצדדים סירבו להצעתה של נשיאת בית הדין, השופטת דיתה פרוז'ינין, להגיע לפשרה. היום העידו נפתלי ושני עובדים נוספים לשעבר במעון רה"מ, עמנואל סלע וגיא אליהו, שהעידו מטעמו. שרה נתניהו היתה צפויה להעיד היום גם כן, אך בשל התארכות הדיון, נדחתה עדותה ועדויותיהם של יתר העדים מטעם המדינה לדיון הבא, שייערך ב-10 במאי. 

ראשון העדים היה נפתלי עצמו. ‫הפרקליטות הגיעה לדיון מוכנה עם מסמכים על עברו הרפואי והצבאי וטענות על עבירות משמעת. עורכת הדין המייצגת את משרד רה"מ, כוכבית נצח דולב, תקפה בחריפות את נפתלי ושאלה מי מממן אותו. היא ביקשה מנפתלי להתייחס לעדויות עובדים לפיהן נהג באלימות, אך הוא הכחיש את הטענות. הפרקליטה התייחסה גם לעברו הצבאי של נפתלי, והזכירה טענות כי במהלך מבצע חומת מגן ירה בדודי מים, וכי מפקדיו דחו את בקשתו להשתתף במבצע עופרת יצוקה בשל טענות אלו. נפתלי הכחיש את הטענות בתוקף, והשופטת ביקשה לעזוב את קו החקירה הזה. 

נפתלי מצדו סיפר כי "כשהגעתי למעון גיליתי ש(ששרה) נתניהו שותה כמות אלכוהול מטורפת. כשנכנסתי להיות אב בית נחרדתי לראות כמה היא שותה, שלושה בקבוקי שמפניה ביום". בתגובה לטענותיו של נפתלי על השעות המרובות שעבד במעון רה"מ, הזכירה נצח דולב בעיות רפואיות של נפתלי שלא מאפשרות לו לעבוד כל כך הרבה שעות. עורכת דינו של אב הבית לשעבר, נעמי לנדאו, אמרה בתגובה כי מדובר בפגיעה בפרטיות. גם השופטת העירה לעו"ד נצח דולב: "אני מציעה לגברתי בתור עורכת הדין של המדינה לשים גבול". בהמשך הדיון אף נזפה השופטת בפרקליטה ואמרה כי השאלות עד כה "לא רק שאינן מקדמות את השאלות שעל בית הדין להכריע בהן בבוא היום, אלא שהן פונות לנתיבים שונים, תמוהים ביותר". 

בהמשך הדיון סיפר נפתלי כי סבל בעת עבודתו במעון רה"מ, וכי עובדים אחרים סבלו יותר ממנו. לשאלת הפרקליטה מדוע לא ציין את תלונותיו במכתב שכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, השיב נפתלי: "את רוצה שאדבר על זה עם רה"מ, שאספר לו שאשתו שותה שמפניה? לא עניין אותו מי זה מני נפתלי". 

לאחר חקירתו של נפתלי, עלו לדוכן העדים, שני עובדים נוספים לשעבר במעון רה"מ, עמנואל סלע וגיא אליהו, שהעידו מצדו של אב הבית. סלע הלין כי "לעבוד במעון רה"מ שעה זה כמו לעבוד 15 שעות". בהמשך העיד כי "קשה לעבוד איתה (נתניהו). שפת הגוף שלה, היא רותחת, קשה לדבר איתה". אליהו סיפר כי "כשהייתי בסיטואציה שהיא (נתניהו) היתה מרימה עליי את הקול. לא הייתי מסוגל לענות לה", ונפתלי אמר לו כי הוא יטפל בזה. 

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה כי: "השקרים, ההכפשות וההשמצות חסרות השחר שמספר מני נפתלי בבית המשפט על רעיית ראש הממשלה - שאינה נתבעת כלל על ידו - הם שערורייה. לא פחות מזה. נפתלי מנצל את העובדה, שאי אפשר לתבוע אותו על דברי דיבה ולשון הרע הנאמרים מעל דוכן העדים, והוא ממשיך במסע ההשחרה של הגברת נתניהו, הכול במטרה להוציא מהמדינה כספים שלא כדין ולפגוע בראש הממשלה ובמשפחתו. הציבור הישראלי כבר הביע שאט נפש מהתנהלות בוטה, אלימה ובלתי מוסרית זו. לאחר שהאמת תתברר בבית המשפט - יתגלו כל טענותיו כעורבא פרח".

שלב ההוכחות כולל חקירה של העדים שהגישו תצהירים בתיק. מצד המדינה, המייצגת את משרד ראש הממשלה, סמנכ"ל המשרד עזרא סיידוף ומשפחת נתניהו, צפויים להעיד בדיונים הבאים שרה נתניהו, סיידוף ועוד חמישה עובדים במשרד ראש הממשלה ושני עובדים לשעבר במעון ראש הממשלה. הדיון הבא נקבע ל-10 במאי. יש לציין כי פרקליטה של שרה נתניהו, יוסי כהן, נכח היום כל העת באולם‎. בתום הדיון אמר כהן: "אני מזועזע שעל סמך עדות של מני נפתלי מבקר המדינה קבע ממצאים. אסור להאמין לו, אדם ששפך את דמה של הגברת נתניהו". 

את התביעה הגיש נפתלי במארס 2014, ובמסגרתה הוא דורש פיצויים בסך מאות אלפי שקלים על הפרת זכויותיו כעובד ובגין היחס המחפיר לטענתו שלו זכה במעון ראש הממשלה. כתב התביעה מלא טענות קשות בנוגע להתנהלות בני משפחת נתניהו כלפיו. "מר נפתלי עבד בפרך, יום וליל, כדי לרצות את בני משפחת נתניהו", נכתב בו. "על כך גמלה לו משפחת נתניהו ביחס מתנשא ומזלזל ששיאו בהשתלחויות חסרות רסן מצד אשת ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו, רובן ככולן בידיעת ראש הממשלה ולעתים על פי דרישתו להיענות לה".

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופטת דיתה פרוז'ינין, קיבלה את בקשת המדינה לדחות את הדיונים בתיק עד לאחר הבחירות, אך מנגד הותירה את המועדים להגשת התצהירים בתיק על כנם. בשבוע שעבר הגישה המדינה תצהיר מאת שרה נתניהו, לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים של התחמקות מלהגיש לבית הדין את גרסתה ובגינם ננזפה על כך. נתניהו הכחישה את טענות נפתלי על "העסקה פוגענית", "יחס מתנשא ומזלזל", "השתלחויות חסרות רסן" ו"יחס מחפיר לעובדים", וציינה כי אלה "טענות חסרות כל בסיס שנועדו אך להכפיש את שמי. אני מכחישה את הטענות הללו".

במקביל, הפרקליטות, המייצגת את משרד ראש הממשלה בתביעה, הורתה לחדש את החקירה הפלילית בעניין התנהלות מעון ראש הממשלה, בין היתר בהסתמך על עדותו של נפתלי ומסמכים שמסר - שאותם היא אמורה לתקוף היום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ