פעיל שמאל התלונן שהותקף בידי איש ימין בשייח ג'ראח

לטענת חבר מועצת העיר ירושלים לשעבר, מאיר מרגלית, הוא הותקף בידי תושב השכונה כשסייר במקום. המשטרה: מדובר בהסגת גבול ותקיפה הדדית. הצדדים נחקרו ושוחררו

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פעיל השמאל וחבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר, מאיר מרגלית, הותקף אתמול בידי יהודי, תושב שכונת שייח ג'ראח. התוקף טען כי מרגלית נכנס לשטח פרטי.

מרגלית הגיע אתמול לסיור בשכונה, שאליה נכנסו תושבים יהודים בשנים האחרונות לאחר פינוי כמה משפחות פלסטיניות. זאת, לאחר שהוכיחו כי הבתים בהם התגוררו הפלסטינים היו שייכים בעבר, לפני הקמת המדינה, ליהודים. מרגלית הדריך בשכונה שתי דיפלומטיות זרות.

מרגלית סיפר כי "דיברתי כמו שאני מדבר תמיד על המתנחלים ועל הטרור שהם מפעילים כלפי המשפחות הפלסטיניות כדי שיתפנו. פתאום מגיע אחד המתנחלים ואומר לי 'אתה יודע שאתה בשטח פרטי'? עניתי לו: אתה יודע שאתה בשטח פלסטין. זה הספיק כדי שהאיש ייכנס לביתו ויצא משם עם נבוט עשוי עץ, עם גולה גדולה בקצהו. הוא הפיל אותי, שבר לי את המשקפיים ואיים להכות אותי עם הנבוט".

שכונת שייח ג'ראח ב-2011צילום: תומר אפלבאום

מרגלית הוסיף: "איכשהו תפסתי את ידו ואז אני שומע אותו צורח 'מה אתה שולף את הנשק?' תוריד את הנשק. הסתובבתי וראיתי שהמאבטח של בית המדרש, כנראה עובד של חברת אבטחה, ראה שאני בסכנה ושלף את נשקו. בינתיים יצאו אנשים מבית המדרש והרחיקו אותו".

מרגלית התקשר למשטרה, והתבקש להגיש תלונה בתחנה. שם, התברר לו שהתושב שתקף אותו הגיש תלונה על הסגת גבול ותקיפה. "קצת מגוחך לטעון שאני תקפתי אותו, הוא איש גדול מאוד שבטח שוקל 120 קילוגרם", אמר. "אני מקווה שבפרקליטות ידעו להבחין בין אמת ושקר". אחרי שעוכב במשך שש שעות ונלקחו ממנו טביעות אצבע ודגימות דנ"א, שוחרר מרגלית לביתו.

ממשטרת ירושלים נמסר: "מדובר בהסגת גבול ותקיפה הדדית. שני הצדדים נחקרו ושוחררו. החומר יועבר לבחינת הפרקליטות". לא ניתן היה להשיג את תגובת המתנחלים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ