מג"ד צבר לשעבר מואשם בהתנהגות בלתי הולמת ויפרוש מצה"ל

כתב האישום נגד סא"ל לירן חג'בי מפרט מעשים נגד חיילת ונגדת ששירתו תחתיו אשר "חרגו מיחסי מפקד-פקוד והיו בחלקן על רקע מיני". התביעה הצבאית תבקש גם להורידו בדרגה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
גילי כהן
גילי כהן

הפרקליטות הצבאית הגיעה להסדר טיעון, במסגרתו יורשע מפקד גדוד "צבר" לשעבר בחטיבת גבעתי, בהתנהגות שאינה הולמת ויפרוש משורות הצבא. 

כתב האישום נגד סא"ל חג'בי יכלול חמישה סעיפי אישום בגין התנהגות שאינה הולמת. האישום מפרט כי חג'בי נקט מעשים אלו כלפי חיילת ונגדת "ששירתו תחת פיקודו אשר חרגו מיחסי מפקד-פקוד והיו בחלקן על רקע מיני". התביעה הצבאית תבקש להוריד את חג'בי בדרגה בשל חומרת מעשיו כלפי חיילות הכפופות לו. סניגוריו מתנגדים לדרישה, ועל כן שני הצדדים יעתרו אל בית הדין הצבאי המיוחד בקריה בתל אביב שיחליט האם לנקוט בצעדי ענישה נוספים כלפי הקצין.

במסגרת הסדר הטיעון, אותו סיכמו התביעה הצבאית והסניגוריה לאחר כמה שימועים שנערכו, הוחלט להגיש את כתב האישום, לאחר שהחשדות שהופנו כלפי מפקד הגדוד ייחסו לו מעשה מגונה, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט. כחלק מהסדר הטיעון יפרוש סא"ל חג'בי מצה"ל לאחר 18 שנות שירות. סנגוריו של הקצין, אלוף-משנה אשר הלפרין וסרן יגאל בלפור, מסרו כי "חקירתו של סא"ל חג'בי עסקה בהיבטים שונים בהתנהלותו כמפקד גדוד צבר. החקירה היתה חקירה יסודית ומקיפה, ולא הותירה אבן על אבן. בסיומה, נמצא כי למעט ההתנהגות הבלתי הולמת בגינה סא"ל חג'בי נותן את הדין, אין בטענות שהועלו נגדו על ידי גורמים אינטרסנטיים כל ממש.

מפקד גדוד צבר, סא"ל לירן חג'בי, בשנה שעברה. בעניינו של וינטר פעלה הפרקליטות באופן מהיר יותרצילום: גיל קרמר / דובר צה"ל

"במסגרת ההסכמות אליהן הגענו עם התביעה הצבאית, יודה סא"ל חג'בי במיוחס לו בכתב האישום, ויסיים את שירותו הצבאי. מיותר לציין, כי עזיבת מקום אשר שימש לו כבית משך 18 שנה, מהווה מחיר כבד עבורו".

חג'בי נחקר במשטרה הצבאית בדצמבר האחרון בגין החשדות נגדו בת עשרה ימים. בהמשך קיבל הרמטכ"ל דאז בני גנץ את המלצת מפקד פיקוד הדרום מתפקידו.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ