ניסו שחם בעדותו: הקשרים המיניים עם השוטרות לא השפיעו על החלטותיי בעניינן

בעדותו טען הניצב בדימוס, שהואשם בין השאר בהטרדה מינית, כי יצר קשר עם שוטרות רק לאחר שקיבל מהן "רמזים ברורים" ותקף את מח"ש: "הבנתי שלא אקבל חקירה מקצועית"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס ניסו שחם, עלה לראשונה היום (שני) על דוכן העדים בבית המשפט השלום בתל אביב ונתן את גרסתו לאישומים נגדו הכוללים הטרדה מינית, מעשים מגונים והפרת אמונים המיוחסים לו באופן תקדימי. 

"מהיום שהחלו לשתות את דמי ברחוב, אני צריך לעמוד ולהסביר את האיוולת הזו, אני צריך להסביר שאין לי אחות, זה הכאב הגדול שלי", אמר שחם בעדותו, אך עם זאת, הוא לא כפר בעובדות ובקיום יחסי המין עם השוטרות, אלא טען כי לא קיים קשר בין יחסיו עם השוטרות לבין ההחלטות שקיבל. בעדותו ביקר את התנהלות מח"ש בחקירתו והסביר את החלטתו להפסיק את החקירה.

"מעולם לא יצרתי קשר עם השוטרות אלא לאחר שקיבלתי רמזים ברורים", אמר בהתייחסו לאישומים על ההטרדה המינית והמעשים המגונים. "אף אחת לא טענה אחרת, לא עשיתי שום דבר במערכת ההחלטות שלי כדי להשיג קשר", טען והוסיף כי "מעולם לא כפיתי את עצמי על אף אחת. לא היתה לי פרשנות מטעה באף אחד מהמקרים למעט מקרה אחד. מעולם לא חיבקתי אף אחת בניגוד לרצונה".

ניסו שחם בהגעתו לבית המשפט, היוםצילום: דודו בכר

במקטע השני של הדיון, התייחס שחם לאישום בהפרת אמונים אותו כינה סנגורו "תזה מאד יומרנית". האישום מיוחס לשחם כיוון שהיה מצוי בניגוד עניינים לכאורה כשטיפל בבקשות של חמש שוטרות הכפופות לו, עמן קיים יחסי מין. שחם הגיב לאישום ואמר כי "לא היה לי שום שינוי בין החלטה שלי להחלטה של משאבי אנוש". עוד טען: "לא קיימתי קשר מקביל בזמן מועד ההחלטות עם אף אחת מהבנות... לא הייתי מושפע מהקשר, לא התקבלה שום החלטה חריגה...".

עוד הוסיף כי "מנסים פה להפוך קשר רומנטי ביני לבין שוטרות בנקודות זמן לדבר המרכזי. בשירות של 35 שנים נוצרות מערכות ואינטראקציות הרבה יותר מורכבות. גם שם לא דנתי בניגוד עיניים. גם לגבי אנשים ששכבו איתי במארבים ובמבצעים גם שם לא הושפעתי".

שחם התייחס בעדותו גם לקצינים ש"הלשינו" עליו. על קצינת אגף משאבי אנוש גילי בר אילן, שהעידה נגדו אמר כי "היא שירתה לפני שהגעתי, היא העידה אבל לא ניסתה להתמודד עם האמת". הוא אמר כי סירב להתמודד מולה כי "הבנתי שהיא קצינה מרושעת. קיבלתי החלטה שהיא לא תקבל בנושא כוח אדם בתקופתי. אמרתי לה, החלפתם את השם של כוח אדם לאגף משאבי אנוש כאילו יש לכם משאבים אנושיים. אמרתי לה ש'אין לכם לב וזה לא ראוי בעייני'".

במהלך עדותו, הביע הניצב בדימוס ביקורת על חקירתו במח"ש. "אני חשבתי שאני אקבל חקירה של וי איי פי, לא חקירה קלה, אלא יגיעו מיטב החוקרים ויחקרו כל דבר כדי שהם יוכחו את החפות שלי", אמר והוסיף כי "בסוף החקירה השנייה שלי הובא לידיעתי הרפש הגדול שיצא מכל חקירה. הקלות הבלתי נסבלת, כמו כותרת בידיעות אחרונות: 'עשרות צפויות להיחקר'. בין החקירות התקשר אליי עיתונאי בכיר לגבי 'שמועה שאחת השוטרות נושאת ברחמה את הילד שלך'".

לטענת שחם, כשביקש להוציא הכחשה של המקרה, נמסר לו שהם לא מגיבים לכאן או לכאן. "אמרתי להם 'אתם משוגעים, אתם יודעים שזה לא נכון, שזה לא יכול להיות, שזה לא ייתכן' והם סירבו. ביום הזה הבנתי שאני משנה את הגישה שלי כלפיהם. ביקשתי עימותים ולא נתנו לי, הבנתי שמדובר בחקירה שהיא 'פישינג', הבנתי שאני לא אקבל חקירה מקצועית והחלטתי להפסיק לשתף איתם פעולה עם כל ההשלכות של זה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ