כשל אבטחה בנתב"ג: אדם מעורער בנפשו הסתנן לטרמינל ודקר שני אנשים

לפי הדיווח באתר וואלה, בחודש יולי הצליח האיש לקחת חובשת כבת ערובה ולדקור אותה וכן לפצוע חובש נוסף שהשתלט עליו. מאבטח שהוזעק למקום לא הצליח לנטרלו. בנתב"ג ניסו למנוע את פרסום פרטי האירוע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מחדל אבטחה בנמל התעופה בן גוריון: בחודש יולי האחרון, במהלך מבצע צוק איתן, אדם מעורער בנפשו הצליח לחדור לטרמינל הנוסעים בשדה התעופה ולתקוף חובשת, כך פורסם באתר וואלה.

האיש הסתובב סמוך לדלפקי הטיסות היוצאות במשך כמה שעות כשהוא חמוש בסכין, כשלפתע לקח חובשת כבת ערובה, דקר אותה בגרונה ופצע אותה. חובש נוסף, שהצליח לבסוף להשתלט עליו, נדקר שמונה פעמים בעורפו ובגבו. על פי תחקיר האירוע שהגיע לידי וואלה, למקום הוזעק מאבטח במהלך האירוע, אך הוא לא הצליח לנטרלו.

משטרה בנתב"ג, באוגוסטצילום: דודו בכר

מתחקיר האירוע עולה כי המאבטח שנקרא לזירה לא חתר למגע ואף איבד קשר עין עם התוקף. יחד עם זאת, התחקיר קבע כי מכיוון שהתקרית תויגה כאירוע פלילי, המאבטח צדק כשלא שלף את נשקו. וואלה שוחח עם גורם המעורה בפרטים שאמר כי רק בזכות תושייתו של החובש הפצוע לא הסתיים האירוע במוות וציין כי "המאבטח קפא על מקומו". 

בנוסף, מסתמן כי נעשו מאמצים גדולים בנתב"ג למנוע את פרסום פרטי האירוע. לעובדי המרפאה בה עבדו שני החובשים ניתנה הנחיה מפורשת "לשמור את את הנושא בתוך המחלקה ולא להעביר לאף גורם". 

על פי התחקיר, התוקף הסתובב ועורר את תשומת לבם של עובדי הטרמינל במשך כשלוש שעות לפני התקיפה - הוא בעט בשערים ועישן בטרמינל. מספר שיחות למשטרה לא הובילו לאיתורו או מעצרו. לבסוף הגיע למרפאה בשדה התעופה, וסירב לצאת. כשהוזעקה לבסוף אבטחה, תפס את החובשת ואיים כי יהרוג אותה אם המאבטח יתקרב. המאבטח אכן עזב את החדר והתקשר לחדר הפיקוד בטרמינל. אז התעורר החובש, ששהה בחדר השני, והצליח להפתיע את התוקף ולהתנפל עליו. רק אז הצטרף המאבטח למאבק, והכניע אותו. בהמשך טען המאבטח כי לא הוכשר כראוי לטפל באירוע מסוג זה. 

רשות שדות התעופה מסרה בתגובה: "ביצענו תחקיר מקצועי. האירוע והחקירה נמצאים במשטרת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ