עד מדינה הביא למעצרם של ראש ארגון פשע ו-19 מחבריו

העצורים חשודים בכמה מקרי רצח ובניסיונות חיסול, ונעצרו בתום חקירה סמויה ממושכת. בהמשך היום יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

חבר בכיר בארגון פשיעה, שגויס כעד מדינה, הביא היום (שני) למעצרם של ראש הארגון ו-19 מחבריו בחשד לכמה מקרי רצח, ניסיונות רצח, איומים ועבירות אלימות חמורות נוספות. החשודים, שנעצרו במסגרת חקירה משותפת של ימ"ר תל אביב וימ"ר מרכז, יובאו בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבתי משפט השלום בתל אביב ובראשון לציון. 

אחרי חקירה סמויה ממושכת, הפכה החקירה לגלויה וביצעה היום מעצרים וחיפושים בכמה ערים בארץ, בהן תל אביב, אילת ורמלה. במשטרה סבורים שיש להם בשלב זה ראיות שיכולות לשפוך אור, בין היתר, על קשירת קשר לביצוע חיסול העבריין מוטי חסין. מדובר רק בתחילתה של הפרשה, וצפויים מעצרים נוספים של חברים בכירים בארגון ושל עורכי דין בכירים.

לפני יותר משנה, חצה אותו חבר בארגון הפשיעה את הקווים. בארגון הפשיעה ידעו על העריקה וחששו מכך, משום שעד המדינה היה מקורב מאוד לראשי הארגון ונמנה על אנשי הביצוע. במהלך החקירה הסמויה, שנמשכה יותר משנה, ניסו העבריינים למנוע את שיתוף הפעולה של עד המדינה, בין השאר באיומים ואף בפגיעה בבני משפחתו ובקרובים שלו. אולם העד, שכבר חצה את הקווים, לא יכול היה לחזור בו. 

במשטרה מעריכים, בין השאר, שניתן יהיה לפתור את תעלומת הרצח של ירין שאטי בן ה-17, שחלקי גופתו נמצאו בחולות במערב ראשון לציון בנובמבר 2011. ההערכה היא ששאטי מחולון נרצח בכביש שמוביל לסופרלנד בירי מאקדח, אולם הרוצחים החליטו לבתר את גופתו כדי להקשות על על הזיהוי. במשטרה סברו כל העת שמדובר ברצח שהמניע שלו הוא סכסוך בין ארגוני פשיעה.

כמו כן, במשטרה סבורים כי החקירה תוביל למבצעי הרצח הכפול בראשון לציון בפברואר 2012 של אוהד פרנקו ודניאל סמארה, שעל פי החשד בוצע במסגרת מאבק בין ארגוני פשיעה. השניים, נורו כשהיו במכוניתם. בנוסף, החשד הוא כי חלק מהעצורים מעורבים ברצח בר כהן בבת ים ב-31 בינואר 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ